(ВИДЕО+ФОТО) Поминаа 10 години откако таа го препоти Надал – Како изгледа и што работи сега убавицата која собираше топки?!

Loading

Во 2014 година една од главните теми на медиумите во „белиот спорт“ беше реакцијата на Рафаел Надал за убавата собирачка на топки.

фото: YouTube/Printscreen

Не можеше да и одолее и на убавата Фернанда Маја Карелија која стоеше веднаш до него, па срамежливо ја погледна.

Тој поглед го улови и камерата, па интернетот беше преплавен со реакции.

Бразилците на турнирот во Рио ангажираа познати девојки да собираат топки за време на нивните натпревари, за да ја зголемат атрактивноста на натпреварувањето.

Се испостави дека во случајот со убавата Фернанда тоа е полн погодок. Многу љубители на тенисот се прашуваат каде е сега оваа девојка и што прави.

Работи како коментатор на популарна радио станица во Бразил и е водител на емисијата „SBT Esporte Rio“.

Таа е активна на социјалните мрежи и е мајка на две деца…