ВИДЕО: Бундеслигата има нов крал, Левандовски – Ова се неговите рекордни 41 гол во една сезона!

Со овој гол до надмина легендарниот Герд Милер кој со години го држеше рекордот од 40…

ВИДЕО: Маестро Кире Лазаров испиша нова историја во ЛШ – Како ЕХФ му го честиташе рекордот на нашата ракометна икона

Играчот на француски Нант, Кирил Лазаров, стигна до уште еден импресивен рекорд во Лигата на ракометните…

Реал го руши трансфер рекордот – Мбапе доаѓа од Монако за 180 милиони евра (фото)

Тинејџерската супер ѕвезда на Монако, 18 годишниот Килијан Мбапе за рекорден трансфер заминува од кнежевството и…

Кристијано Роналдо во друштво на Мишел Платини!

Кристијано Роналдо со голот против Велс во полуфиналето на ЕП, го израмни рекордот на францускиот легендарен…

Погледнете го новиот рекорд на Новак Џоковиќ!

Новак Џоковиќ испиша нова страница во историјата на светскиот тенис. Тој во 2. коло на тенискиот гренслем…

Џоковиќ близу границата од 17.000 поени на АТП листата – НОВ РЕКОРД!

  Новак Џоковиќ, по освојувањето на Ролан Гарос доби нови 800 атп бодови. Тој е на…

Нова кениска доминација на Скопскиот маратон 2016 со нов рекорд на патеката!

Сончевото утро во главниот град на Македонија беше совршен погодок 8-те илјади учесници на денешното 12-то…

Тренер на сезоната во НБА лигата е Стив Кер од Голден Стејт

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер е прогласен за најдобар во НБА лигата. Кер и неговиот…

НБА: Леброн го доби последниот дуел со Коби, Спарси со нов клубски рекорд!

Само 4 натпревари се одиграа во НБА лигата. Тимот на Сан Антонио ја запиша и 55-та…

Видео: Нова петарда на Барселона за нов рекорд во Шпанија!

Фудбалерите на Барселона забележаа нова победа во шпанската примера лига. Тие на гостувањето во Мадрид го…

Неверојатно, но Џексон Мартинез замина во Кина за 42 милиони евра!

Хитот од летниот преоден рок колумбиецот Џексон Мартинез го напушти Атлетико Мадрид и својата кариера ќе…

ЕП 2016 во Полска го собори рекордот по гледаност

И пред да бидат одиграни полуфиналните натпревари, стана јасно дека Европското првенство во Полска ќе го…

Адидас и Реал Мадрид уште 10 години заедно!

Компанијата Адидас и кралскиот клуб Реал Мадрид ја продолжија соработката со потшишување на нов договор во…

Видео: Превц со нов рекорд до светската титула

Словенецот Петер Превц продолжува со успешните настапи во натпреварувањето во ски скокови. Тој стана нов светски…

Видео: Чикаго го победи Торонто, Батлер собори рекорд на Џордан

Џими Батлер постигна 42 поени во триумфот на Чикаго над Торонто нагости со 115:113, а крилниот играч…