(ВИДЕО) Криза во МЗТ Скопје – По Пелистер, пораз и од Работнички, време ли е за оставки?

Училишната сала ,,НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА,, во Општина Кисела Вода ќе влезе во историјата на вечното кошаркарско дерби…

ВИДЕО: Кошарка сезона 2010/11 – Како беше пред 10 години на вечното дерби МЗТ Скопје – Работнички!

ПМФЛ: Вардар минимално го победи Работнички во дерби средбата од 6.коло

Во првата фудбалска лига на Македонија се одиграа натпреварите од 6.коло. Лидерот Вардар во градското дерби…

ЛЕ: Работнички одигра нерешено 1-1 против Будуќност во првото квалификациско коло!

Фудбалерите на Работнички први ги отворија настапите на евро сцената од македонските претставници оваа сезона. Во…

Шкендија за првпат го подигна пехарот во Купот на Македонија!

Фудбалерите на Шкендија за првпат во својата историја го освоија трофејот наменет за победникот на Купот…

Подолгата клупа клучна за пресврт победата на МЗТ Скопје против Работнички

Кошаркарите на МЗТ Скопје во СЦ Јане Сандански стигнаа до нова победа над својот градски и…

Вечерва нова кошаркарска класика, се игра вечното градско дерби МЗТ Скопје-Работнички

Во СЦ „Јане Сандански“ во19 часот вечерва е дуелот на вечните ривали, МЗТ Скопје Аеродром и…

Работнички го изненади МЗТ Скопје во градски парк со 74-71!

Градското вечно кошаркарско дерби го доби неочекувано тимот на Работнички кои го совладаа МЗТ Скопје со…

МЗТ Скопје ќе има лесна задача во вечното градско дерби против Работнички!

Вечерва не очекува новото вечно градско дерби помеѓу лутите ривали Работнички и МЗТ Скопје во салата…

Работнички лесен залак за Куманово, во градски парк 76-87

Куманово во Градски парк стигна до победа против Работнички со 87:76 во првиот натпревар од 16.коло на Првата македонска кошаркарска…

МЗТ Скопје го доби вечното дерби со Работнички со 86-75 за финиш на 12.коло и на 2015 година

Кошаркарско вечно градско дерби за финиш на 12.коло од домашниот шампионат им припадна на шампионите, кошаркарите…

Со вечното градско дерби меѓу Работнички – МЗТ Скопје започнува 12.коло во мак баскетот

Вечните градски кошаркарски ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички со нивниот 131-ви дуел во историјата го…

ПМФЛ: Во градското дерби Работнички и Вардар одиграа реми 1-1 во рамките на 17.коло

Работнички и Вардар ги поделија бодовите откако одиграа нерешено 1:1, во дербито со кое започна 17…

Фудбалската репрезентација на Македонија го отпушти Друловиќ и го назначи Игор Ангеловски за нов селектор!

Актуелниот тренер на ФК Работички Игор Ангеловски е избран за нов селектор на македонската фудбалска репрезентација.…

ВИДЕО: Работнички го елиминираше Трабзонспор и ќе игра бараж со Рубин Казан во Лига Европа

Фудбалерите на Работнички го направија најголемото изненадување во синоќешните реванш средби од третото квалификациско коло во…

МЗТ Скопје славеше во градското дерби против Работнички со 83-82 во Градски парк

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва го совладаа најголемиот ривал Работнички на гостински терен со резултат 83-82.…