Потегот на српскиот баскет играч Булут кој ја полуде планетата (видео)

Дриблингот на членот на српската репрезентација во баскет 3×3, Душан Домовиќ Булут на натпреварот против Шпанија,…

Македонија домаќин на уште еден голем спортски настан – ЕП во ракомет во 2022 и 2024 година заедно со Словенија? (фото)

Македонија и Словенија ќе поднесат заедничка кандидатура за организација на Европското првенство во ракомет за мажи…

АМС: Прием на македонската таеквондо репрезентација која освои 13 медали!

Во просториите на Агенцијата за млади и спорт беа претставници на македонската таеквондо репрезентација. Тие на…

Примера започнува на 20 август, а првото Ел Класико е на 3 или 4 декември!

Една од најдобрите, ако не и најдобрата фудбалска лига во светот, шпанската примера лига го објави…

Вечерва Европа ќе го добие новиот фудбалски владетел, Франција или Португалија!

Франција и Португалија вечерва на „Стад де Франс“ го играат финалето на 15-тото Европското првенство во…

ЖРК Вардар е старо-нов шампион на Македонија во ракомет…4-та титула по ред!

Ракометарките на ЖРК Вардар и официјално ја потврдија одбраната на шампионската титула. Вардарки убедливо со 45:24…

Стартува ЕП во карате во Франција, Македонија со 16 каратисти ќе атакува на нови медали

Агенцијата за млади и спорт е стартното место од каде Македонските каратисти го трасираат успешниот поход…

Милан и тренерот Синиша Михајловиќ ја прекинаа соработката!

Италијанскиот гигант Милан му врачи отказ на тренерот Синиша Михајловиќ, а на нагово место го назначи…

(Видео+Фото) Лион ја прекина доминацијата на ПСЖ која траеше цела година!

Тимот на Лион му го нанесе првиот пораз на актуелниот француски шампион, ПСЖ, во домашното првенство…

Видео: По европската и шпанската, Барселона стигна и до светската клубска титула!

Каталонскиот тим Барселона стигна до шампионската титула на Светското клубско првенство во Јапопнија, откако во финалето…

Видео: Хирошима со Ривер Плата, Гвангжу со Барселона во 1/2 финалесто на Светското клубско првенство

Фудбалерите на Хирошима и на Гуангжу се пласираа во полуфиналето на Светското клупско првенство кое изминатиот…