Англиската Премиер лига го суспендираше тренерот на Ливерпул Јурген Клоп!

Премиер лигата во Англија го суспендираше тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп на еден натпревар поради недолично…

Чудесниот Ерлинг Халанд – Тој што тоа го направи се нема случено дури 92 години!

Ерлинг Халанд продолжи да ги радува фудбалските фанови ширум светот со уште едно фантастично достигнување. За…

Во премиер лигата ќе се случуваат големи промени следната сезона – Њукасл прв ќе тестира!

Премиерлигашот Њукасл објави дека следната сезона ќе започне тестирањето на трибините за стоење на неговиот стадион,…

Наскоро Халанд го напушта Сити – Сите фудбалери сонуваат да играат за тој клуб!

Манчестер Сити во мај минатата година потврди дека ја активирал клаузулата во договорот со која Ерлинг…

(ВИДЕО) ,,Шумарите,, чекаа 23 години за пак да бидат дел од Премиер Лигата – Победија во најскапиот меч во фудбалот!

Фудбалерите на Нотингем Форест се пласираа во Премиер лигата по пауза од 23 години. Избраниците на…

Падна рекорд! – Постигнат е најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата

Фудбалерот на Брајтон, Дани Велбек ја затресе мрежата на Саутемптон по само 74 секунди игра. Во…

Голем шок за Челзи – Премиер лигата донесе ригорозна одлука за Абрамович!

Фудбалската Премиер лига го дисквалификува сопственикот на Челзи, Роман Абрамович од функцијата директор на клубот, откако…

ВИДЕО: Најдобрите голови од 7.коло во Англиската Премиер лига – Уживајте!

 

ВИДЕО: Напаѓачот на Челзи е светски рекордер – ВАР му поништи 16 гола во сезоната!

Фудбалерите на Челзи го совладаа Саутемптон со 3:1 во седмото коло од англиската Премиер лига. Мечот…

(Видео) Кој чека ќе дочека – Ливерпул по 30 години шампион на Англија!

Цели 30 години поминаа од последната шампионска титула на Ливерпул во Англиската Премиер лига. На чекањето…

Лестер одново остана без тренер – Кратко траеше бајката на Шекспир (фото)

Поранешниот англиски шампион Лестер сити уште еднаш остана без тренер. Раководството на клубот му врачи отказ на…

Ако ги пропуштивте, еве можност да ја погледнете голеадата на Емирати на стартот на Премиер лигата (видео+фото)

Новата сезона во Англиската Премиер лига започна како никогаш досега со дури седум голови на премиерниот…

Тотенхем го прегази Стоук нагости и му се доближи на Лестер на -5

Во Англиската премиер лига се комплетираше 34 коло со последниот натпревар помеѓу Стоук и Тотенхем. До…

По 4 години конечно Глазгов Ренџерс се враќа во шкотската премиер лига!

Фудбалерите на Глазгов Ренџерс од следната сезона повторно ќе бидал дел од шкотската Премиерлига. Глазгов Ренџерс го…

Паднаа во вода сите шпекулации, Венгер и следната сезона на клупата на Арсенал!

Арсен Венгер ќе остане на менаџерското столче во Арсенал и следната сезона. Тој нема намера да…

Видео: Нова победа на Лестер во премиер лигата, минимално совладан и Њукасл!

Фудбалерите на Лестер во последното коло од премиер лигата стигнаа до нова победа и на 8…