(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Мајами – Братот на Шакира го претепа Пике, мораше да реагира и полицијата!

Легендарниот фудбалер на Барселона, Жерар Пике наводно се скаралe со својата поранешна сопруга Шакира, a караницата…

(ВИДЕО) Ова е епилогот од жестокото дивеење во Неапол пред мечот од ЛШ! – Многу работа за полицијата!

Фудбалерите на Наполи синоќа го победија Ајнтрахт со 3:0 и со тоа обезбедија пласман во четвртфиналето…

(ФОТО) ХАОС во Јамајка – Атлетската легенда Усеин Болт остана без 13 милиони долари на сметката!

Легендарниот Усеин Болт се соочува со исчезнување на повеќе од 12,7 милиони долари од неговата сметка…

Што се случува во Србија? Полицијата ги одложи сите спортски настани во сабота во државата!?

Спортските настани планирани за сабота во Србија ќе мора да се одложат! Поради безбедносната ситуација во…

(ВИДЕО) Се поголеми проблеми за Роналдо – Заврши во полициска станица!

Кристијано Роналдо, се појавил до полиција на Мерсисајд на покана да одговори на видеото на кое…

(ВИДЕО) Уапсен бразилски фудбалер по напад на судијата – Го чека тужба поради обид за убиство!

Фудбалерот Вилијам Рибеиро од регионална лига во јужен Бразил е уапсен откако нападна судија и го…

,,Ер Канада,, цел на крадци – Иако бил дома, остана без мини богатство!

Легендарниот НБА кошаркар и поранешен играч и ѕвезда на Атланта Хоукс и Торонто Репторс, Винс Картер,…

(ВИДЕО) СКАНДАЛ ја тресе АНГЛИЈА! Џака под истрага на полицијата поради спорен жолт картон!

Голем скандал ја тресе Англија и Премиер лигата, а во главната улога е играчот на Арсенал,…

Комшиите го пријавиле во полиција мислејќи дека снима филм за возрасни, а тој си тренирал во двор!

Необична ситуација му се случи на австрискиот тенисер Доминик Тием. Полицијата упаднала кај австриецот и му…

Уапсен Денис Родман – Направил хаос во авионот па го приведе полиција!

Денис Родман е еден од најконтроверзните кошаркари во историјата, а и во пензија остана склон на…

Дерби кој гарантира хаос – Цела држава е на нозе, патроли насекаде, се затвораат кафичите!

Можеби не е толку атрактивно како некои други дербија, но дуелите меѓу Олимпик Марсеј и Пари…

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Во Вегас е уапсен еден од најголемите борачи на УФЦ во историјата!?

Само неколку часа откако влезе во куќата на славните на УФЦ, ММА борецот Џон Џонс беше…

ФОТО: Лука Дончиќ имаше средба со полицијата – Наместо да добие казна се случи ова…

Во паузата помеѓу двете сезони, словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ имаше неочекувана средба со словенечката сообраќајна полиција.…

ВИДЕО: Драма на патот – Бандити за малку ќе ја киднапираа цела репрезентација!

Фудбалската репрезентација на Белизе едвај извади жива глава. Одењето на натпревар од квалификациите за СП во…

ХАОС – Вакво нешто немало на ниту едно ЕП во фудбал, загинати, повредени, уапсени!

Француската полиција уапсила вкупно 323 лица од почетокот на Европското првенство во фудбал поради насилства, кражби…

Нови апсења на функционери на ФИФА

ФИФА продолжува да ја тресе фудбалската јавност. Швајцарската полиција упадна во луксузниот хотел “Боро Лак” во…