ВИДЕО: Драма на патот – Бандити за малку ќе ја киднапираа цела репрезентација!

Фудбалската репрезентација на Белизе едвај извади жива глава.

Одењето на натпревар од квалификациите за СП во фудбал 2022 во Катар се претвори во вистински хорор!

Експедицијата на Белизе се обидоа да ја киднапираат разбојници со мотоцикли кои им го блокираа патот кон хотелот со пушки во рацете.

Тие го замолиле возачот да го запре автобусот и да го сврти во нивен правец, но за среќа на фудбалерите, полицијата што ги следела реагирала брзо и спречила поголема драма…

Еве како се одвиваше ситуацијата!