ГОТОВО Е! – ПСЖ има нов тренер, а многумина ќе се изненадат од изборот!

Кристоф Галтије ќе биде нов тренер на ПСЖ, тврди доверливиот италијански новинар Фабрицио Романо. Францускиот фудбалски…

ВИДЕО: Гранде Пандев има нов клуб – Џенова му се заблагодари со специјална снимка!

Горан Гранде Пандев од денеска има нов клуб, откако сосема неочекувано ја смени клупската средина и…

ВИДЕО: И официјално ОК Вардар доби нов техничар – Марко Јуниор Стошиќ е нов играч на црвено-црните!

Одбојкарскиот клуб Вардар за кратко време ја пронајде замената на испразнетото место на позицијата техничар во…

РК Вардар објави убави вести – Од денеска има нов тренер!

Шпанецот Давид Дејвис Камара во пролетниот дел од сезоната ќе го предводи тимот на Вардар 1961.…

Наскоро Милан добива стадион – Газидис сака да гради нов Сан Сиро!?

Извршниот директор на фудбалскиот клуб Милан, Иван Газидис изјави дека изградбата на нов стадион е клучен…

Германец на клупата на Јунајтед – Овој тренер ќе го замени Солскјер до крајот на сезоната!

Англискиот гигант Манчестер Јунајтед официјално го претстави Ралф Рагник за привремен тренер до крајот на сезоната.…

Фенербахче има нов тренер – Александар Џорџевиќ го заменува Кокошков по само една сезона!

Поранешниот селектор на Србија, Александар Џорѓевиќ, е нов тренер на турски Фенербахче. Aleksandar Djordjevic Fenerbahçe Beko’da!…

ФФМ одлучи, овој човек ќе биде нов селектор на Македонија – Еве кога ја превзема репрезентацијата

Управниот одбор на ФФМ на вчерашната седница во „Куќа на фудбалот“ донесе одлука за назначување на…

Лигата на шампионите со нов формат – Нема повеќе групна фаза, а ќе се игра и во четврток!

УЕФА во понеделник официјално ќе го претстави редизајнот на Лигата на шампионите, кој ќе започне од…

ФОТО: Како ќе изгледа новиот стадион на Динамо Загреб – Легендарниот Максимир во ново рубо и светски изглед!

Фудбалскиот клуб Динамо од Загреб добива нов дом, а граѓаните на Загреб го објавија генералниот изглед…

Сака да остане во Милан – Голманот Донарума ги разреши сите дилеми околу кариерата (видео+фото)

Младиот голман на Милан, Џанлуиџи Донарума стави крај на сите шпекулации околу неговата иднина. Тој останува…

ГОТОВО Е! Меси во Барселона и официјално до 2022 година со неверојатна клаузула

Аргентинецот Лео Меси сепак останува во Барселона до 2022 година. Меси договорил нова соработка, а клаузулата…

Руди Гарсија е нов тренер на Олимпик Марсеј

Шпанскиот стратег Руди Гарсија е назначен за нов тренер на францускиот тим Олимпик Марсеј. Соработката е…

Олимпик Марсеј има нов газда, американецот Мекорт го купи за 45 милиони евра!

Американскиот бизнисмен Френк Мекорт за сума од 45 милиони евра стана сопственик на славниот француски фудбалски…

Маскерано не мрда никаде…Потпиша за Барселона до 2019 година!

Аргентинецот Хавиер Маскерано, го продолжи договорот со Барселона на уште една година. Тоа значи дека аргентинецот…

МЗТ Скопје го врати Стефан Синовец!

По трите порази по ред во АБА и повредите на играчи од стартната петорка, раководството на…