Продолжува да се шири НБА лигата – Повеќе нема да се игра само во Америка!

НБА наскоро би можела да биде побогата за нови тимови. Долго време се зборува за проширување…

(ВИДЕО) Пред 2 години беше шампион на НБА, а сега ќе игра во Тајван каде имаше спектакуларен пречек!

Двајт Хауард пристигна во Тајван и таму ќе ја продолжи кошаркарската кариера, бидејќи ниту еден тим…

ФОТО: Има милиони, вози трактор и чува овци – Еден од најдобрите тројкаши во НБА го сака селскиот живот!

Пеџа Стојаковиќ по завршувањето на кариерата избра помирен живот, се повлече од јавноста, а кога се…

Супер тимот на Бруклин добива нова ѕвезда – Му ја крадат легендата на Леброн од Лејкерс!

Кајри Ирвинг не е вакциниран и не може да игра на повеќето натпревари, Бен Симонс не…

(ВИДЕО) Беше прв пик на НБА драфтот, славата ја достигна во Сакраменто, а сега ја батали кошарката!

Поранешниот соиграч на Дивац и Стојаковиќ од времето на Сакраменто, Крис Вебер, од денеска има нова работа.…

(ВИДЕО) НБА ТАГУВА! – Во 88-та година од животот почина легендата на Бостон Селтикс!

Кошаркарскиот свет тагува! На 88-годишна возраст почина легендата на Бостон Селтикс и на НБА, славниот Бил Расел.…

Ова е планот на Леброн да заигра со неговиот син Брони во НБА – Со 37 години не размислува за пензија!

Иако Лејкерси целосно паднаа по освојувањето на титулата во 2020 година и сега се мачат да…

(ВИДЕО) Тој беше најголемиот шмекер во НБА лигата – Спиеше со 20.000 жени, а остана ерген!

Легендарниот Вилт Чембрлен беше нешто посебно – неверојатен кошаркар, веројатно најкомплетниот и најдоминантен досега, вистински НБА…

(ВИДЕО) Дали ова дете ќе биде првиот кошаркар што ќе заигра во НБА со само една рака?!

Доминиканскиот кошаркар Емануел Хансел го продолжи својот сон да игра во НБА, откако се посвети на…

ХИТ приказна – Дали е можно, Стеф Кари можеше да заврши во Полска наместо во НБА?!

Стеф Кари, нов кошаркар на Анвил од Вроцлав. Можете ли да замислите такво нешто? Веројатно и…

Искрено од Новицки – Едвај одам, скоро сум неподвижен како последица од играњето во НБА!

Дирк Новицки, најдобриот германски кошаркар на сите времиња и легенда на НБА, се соочува со сериозни…

(ВИДЕО+ФОТО) Ја викаат лесна девојка, па не е чудно зошто беше во кревет со седум НБА кошаркари!

ТВ-лицето и модел, 26-годишната Кендал Џенер е позната низ целиот свет. Американката во 2017 година стана…

(ВИДЕО) Се напи малку повеќе и почна се да му паѓа од рака – Хит видео на најдобриот светски кошаркар!

И тој има душа, малку опуштање не е на одмет. Никола Јокиќ ужива во Србија по…

Влезе во историјата на НБА лигата – Потпиша нов договор со Денвер, а од сумата боли глава!

Двократниот последователен МВП на НБА лигата Никола Јокиќ одново ги помести границите во лигата. Овој пат…

(ВИДЕО) Сите зборуваат за оваа изјава – Не одиграл ниту еден меч во НБА, а тврди дека подобар од Леброн!

Индијана Пејсерс на овогодинешниот НБА драфт како шести пик, го избра Бенедикт Матурин (Канада), а по драфтот…

(ВИДЕО+ФОТО) Конечно е откриено како живееше Дивац во Сакраменто – Имаше пеколен распоред!

Владе Дивац им го трасираше патот на српските кошаркари во НБА лигата. Тој замина во САД…