Надал не игра, а напредува на АТП листата – Ова никој неможе да го разбере!

Каспер Руд е елиминиран во четвртфиналето на ATP турнирот во Сеул, па затоа во понеделник ќе…

По 20 години владеење на големата тројка во тенисот и се ближи крајот – Кој ги наследува?

Новак Џоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер доминираат во тенисот веќе две децении, но нивното време…

Ќе биде хаос на АТП листата – Ова се трите сценарија кој ќе биде прв тенисер на светот!

Тенискиот гренслем УС опен донесе големи компликации во борбата за првото место на АТП листата! Бранителот…

(ВИДЕО) Надал си го разби носот и крвав лежеше на теренот – По ударот даде чудна изјава!

Рафаел Надал го совлада Фабио Фоњини (3:1) и го продолжи патот до трофејот на УС Опен,…

Тренерот на Надал откри голема тајна – Кога Федерер, Надал и Џоковиќ одат во пензија?

Карлос Моја, тренерот на Рафаел Надал, проговори за доминацијата на „големата тројка“. Шпанскиот тренер и некогаш…

ВИМБЛДОН останува без главните фаворити? – Џоковиќ и Надал биле во контакт со заразените Чилиќ и Беретини!

Шпанскиот тенисер тренираше на Централниот терен со Италијанецот Матео Беретини, кој денеска се повлече од Вимблдон…

Федерер го гледал мечот на Надал и Новак и рекол, ова е невозможно!

Роџер Федерер, легендарниот швајцарски тенисер, призна дека го гледал дуелот на неговите големи ривали Новак Џоковиќ…

Русите и Новак на удар поради допинг – Погледнете Надал колку пати е тестиран!

Рафаел Надал по малку неочекувано триумфираше по 14-ти пат во кариерата на Ролан Гарос во Париз.…

Надал откри – Пред мечот со Новак се слушнал со Федерер, а еве за што збореле!

Рафаел Надал го освои Ролан Гарос, на патот до титулата го совлада Новак Џоковиќ, а пред…

Како Надал го турна Новак во се поголема криза по освојувањето на Ролан Гарос!?

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го освои Ролан Гарос по 14-ти пат со победата во финалето над…

Шпански новинар открива – Надал по Ролан Гарос завршува со тенисот!

Шпанскиот новинар Анхел Гарсија откри морничави детали од повредата на најдобриот шпански тенисер Рафаел Надал. Гарсија…

(ВИДЕО) Се огласи докторот на Рафа Надал – Не е добро!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се повреди во финалето на Индијан Велс каде беше поразен од Тејлор…

На Надал не му се верува – Има најдобар старт на сезоната, но за рекордот на Новак може да сонува!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го има најдобриот старт на сезоната во кариерата. По освојувањето на Акапулко,…

ВИДЕО: Ова е болест! Надал е роб на сопствените необични ритуали – Погледнете!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал отсекогаш бил познат по бројните ритуали кои ги практикува на теренот. Надал…

Новак и Надал водат битка и надвор од терените – И двајцата сакаат да го купат познатиот тениски клуб!

Новак Џоковиќ и Рафаел Надал се заинтересирани да станат сопственици на „Тенискиот клубот Марбеља“, кој беше…

Нивната среќа не е целосна – Ова е вистината за љубовта на Надал и неговата жена!

Шпанскиот тенсиер Рафаел Надал со години е во среќен брак со Франциска Перело, која ја запознал…