(ВИДЕО) Сензација во Доха – Мареј го победи Зверев и најави големо враќање?

Големо изненадување во осминафиналето на АТП турнирот во Доха. Енди Мареј го совлада Александар Зверев со…

(ФОТО) Спој кој никој не го очекуваше – Енди Мареј ја вклучи во тимот докторката која мажите ја обожуваа!

Во светот на спортот деновиве се случи интересна комбинација која никој не ја очекуваше. Британскиот тенисер…

ВИДЕО: Енди Мареј во стилот на Ник Киргиос – Со овој сервис-поен го шокираше младиот шпанец!

Кога Ник Кирјос го прави тоа, целиот свет се бунтува против проблематичниот Австралиец и неговата желба…

Рио 2016: Дерби дуели уште во 1.коло на тенискиот турнир, Мареј со Троицки, Џоковиќ со Дел Потро!

Новак Џоковиќ од Србија во првото коло на олимпискиот турнир во Рио за противник го доби…

Роџерс мастерс купот во Торонто го откажаа Мареј, Надал и Федерер…Ова се причините!

Тенискиот Роџерс мастерс куп од серијата 1000 што за неколку дена започнува во главниот град на…

Започна тенискиот гренслем Вимблдон, уште на стартот изненадувања!

На терените во Лондон, започна третиот тениски гренслем во годината Вимблдон. Новак Џоковиќ е фаворит за…

Мареј го освои атп турнирот во Квинс и стана рекордер со 5 победи!

Вториот тенисер на светот пак Британецот Енди Мареј успеа да победи на турнирот на Квинс клубот…

Мареј се пишмани, Лендл повторно ќе соработува со британецот!

Најдобриот британски тенисер Енди Мареј ја обнови соработката со поранешниот чешки тенисер Иван Лендл. Чехот повторно…

Ноле, Ноле, шампионе… Конечно и Роланд Гарос во рацете на Џоковиќ!

Србинот Новак Џоковиќ влезе во историјата на белиот спорт, тенисот со освојувањето на единствениот гренслем кој…

Најдобрите поени од финалето на Роланд Гарос 2016

https://www.youtube.com/watch?v=cZO6GEJSwjY

Енди Мареј го победи Џоковиќ во финалето на мастерсот 1000 во Рим

Британецот Енди Мареј ја освои Мастерс титулата 1000 што се одржи во Рим, откако во финалето…

Мареј спогодбено се раздели со тренерот Амели Морезмо!

Енди Мареј ја раскина соработката со својот тренер французинката Амели Морезмо по поразот на Британецот во…

Џоковиќ ја презеде титулата од Мареј на АТП 1000 турнирот во Мадрид за рекорден 29-ти мастерс

Новак Џоковиќ и Симона Халеп ги освоија пехарите на АТП И ВТА тенискиот мастер 1000 што…

Енди Мареј и Серена Вилијамс се преселија на трибините на мастерсот во Мајами!

На тенискиот мастерс во Мајами се случија неколку изненадувања на машкиот и женскиот дел од турнирот.…

Индијан Велс: Мареј елиниран од Делбонис, заврши турнирот за Ивановиќ и Бушар!

На тенискиот мастерс во Индијан Велс во третото коло се случија неколку изненадувања на машкиот и…

Видео: Рекордна 6-та гренслем титула за Џоковиќ на Австралија опен!

Во Мелбурн заврши првиот тениски гренслем во годината Австралија опен. До пехарот кај мажите стигна Новак…