Даваат 120 милиони за трагичарот на СП – Јунајтед подготвува мега трансфер!

Германски Билд денеска пишува дека Ајнтрахт од Франкфурт наскоро ќе добие официјална понуда од Манчестер Јунајтед…

Деновите на Роналдо во Јунајтед му се изброени – Тренерот повеќе не го сака во тимот!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг им порача на сопствениците на клубот од „Олд Трафорд“…

Ако го сакаат откритието од ЛШ, Барселона и Јунајтед ќе треба да си платат 120 милиони евра!

Барселона и Манчестер Јунајтед се заинтересирани за 21-годишниот играч од средниот ред на Бенфика, Енцо Фернандез,…

Судбината на Кристијано Роналдо ги шокираше љубителите на фудбалот – Малку кој го очекуваше ова!

Стигна јасна порака од новиот тренер на Црвените Ѓаволи, Ерик Тен Хаг поврзната со судбината на…

Тајната на успехот на Роналдо чини 50.000 евра – Јаде шест пати, тренира пет пати на ден, а без оваа справа неможе!

Ретко кој фудбалер во неговите 30-ти години може да игра на врвно ниво. Меѓу нив секако…

Статистики, бројки, факти за Супер купот 2017 во Скопје – Ова треба да се знае (фото)

Реал Мадрид по шести пат ќе учествува во Супер купот на Европа. Досега има 3 победи…

Од досадно по досадно, големото дерби Ливерпул-Манчестер Ј. без победник и голови!

Требаше да биде големо и најголемо дерби на англискиот фудбал дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед…

Мурињо до Погба: Потрошивме богатство за тебе, а ти се однесуваш како манекен!

Жозе Мурињо, менаџерот на „црвените ѓаволи“ јавно го опомена Пол Погба за играта која ја покажа…

Кој е лидер кај тимовите, а не е Реал? Ова е најскапиот фудбалски тим во светот!

Според испитувањата на швајцарскиот фудбалски опсерваториум, овогодинешниот состав на Манчестер Јунајтед се наоѓа на врвот во петте…

Погба полека им врти грб на италијаните, сака назад во Јунајтед!

Французинот Пол Погба донесе одлука за својата иднина, па така решил да се врати на Олд…

Михтаријан е нов играч на Манчестер Јунајтед!

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед донесе уште едно ново име во своите редови. Станува збор за Хенрик Михтаријан…

Жозе Мурињо промовиран во нов тренер на Манчестер Јунајтед!

Жозе Мурињо e новиот менаџер на Манчестер Јунајтед откако клубот реши да му врачи отказ на…

Видео: Тинејџерот Рашфорд стана нов херој на Манчестер Јунајтед!

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед беа пред елиминација и од Лигата на Европа од данскиот претставник Митјиланд.…

Вејн Руни нема да го гледаме на терените 2 месеца поради потешка повреда!

Најдобриот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, ќе отсуствува од терените во следните два месеца откако…

Жозе Мурињо е нов менаџер на Манчестер Јунајтед!?

Жозе Мурињо се договорил со менаџментот на Манчестер јунајтед, да ја превземе тренерската функција во клубот.…

Видео: Саутемптон повторно го шокираше Манчестер Ј на Олд Трафорд!

Саутемптон, минатата сезона го победи Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со 1:0, а истото се случи…