Судбината на Кристијано Роналдо ги шокираше љубителите на фудбалот – Малку кој го очекуваше ова!

Loading

Стигна јасна порака од новиот тренер на Црвените Ѓаволи, Ерик Тен Хаг поврзната со судбината на Роналдо.

Тренерот на Манчестер Јунајтед, стави крај на приказната за заминувањето на Кристијано Роналдо од клубот.

Иако со денови се шпекулираше како ќе го напушти Олд Трафорд, и официјално Португалецот нема да оди никаде и ќе остане во клубот.

,,Кристијано Роналдо не е на продажба, тој е во нашите планови – не е со нас поради лични проблеми. Го планираме Кристијано Роналдо за следната сезона, и тоа е точно,, – изјави новиот тренер на Манчестер Јунајтед.