Продолжува да се шири НБА лигата – Повеќе нема да се игра само во Америка!

НБА наскоро би можела да биде побогата за нови тимови. Долго време се зборува за проширување…

(ВИДЕО) Излезе сам пред голманот, а потоа направи потег кој стана хит во светот!

Колку е моќен овој потег на овој фудбалер со име Хенок Теклаб! Излезе сам пред голманот,…

(ВИДЕО) Тој беше најголемиот шмекер во НБА лигата – Спиеше со 20.000 жени, а остана ерген!

Легендарниот Вилт Чембрлен беше нешто посебно – неверојатен кошаркар, веројатно најкомплетниот и најдоминантен досега, вистински НБА…

(ВИДЕО) Уапсен бразилски фудбалер по напад на судијата – Го чека тужба поради обид за убиство!

Фудбалерот Вилијам Рибеиро од регионална лига во јужен Бразил е уапсен откако нападна судија и го…

И ОВА ГО ИМА! Си дадоа 41 автогол и загубија 59-1, а сега се доживотно исфрлени од фудбалот

Четири клуба од четвртата лига во Јужноафриканската Република се доживотно исфрлени од фудбалот поради местење натпревари.…

БОМБА од ПАРИЗ – ПСЖ го носи легендарниот тренер кој оваа сезона освои нов евро трофеј!

Неофицијално од Париз ни стигнува една сензационална вест кога станува збор за новиот фудбалски шампион на…

Некогаш на самиот врв, а денеска на дното – Згаснува клубот во кој играа Ето, Карлос…

Некогаш најбогатиот клуб во светот, Анжи од Махачкала, најверојатно ќе биде згаснат, пренесуваат руските медиуми. Тимот…

Се распаѓа АБА лигата – По хрватските и словенските клубови го напуштаат јадранското друштво!

Клубовите од Хрватска размислуваат да ја напуштат АБА лигата и да се приклучат на Купот Алпа…

(ВИДЕО) Какво лудило! Играчите побегнаа на сред меч, а кога ќе видите зошто ќе ви стане јасно!

Фудбалерите на Тимок го совладаа тимот на Графичар во Заечар (1:0), и ја забележаа првата победа…

ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!

Екипата на ЖКК Бадел 1862 се наоѓа пред двата најзначајни натпревара во својата клупска историја, кога…

Хаос во ниските лиги во Германија – Судијата погоден со шише во глава, мечот прекинат!

Клубот на српски емигранти „Темпо“ и клубот на иселениците Албанци „Косова“ се натпреваруваат во седмата фудбалска…

Стеф Кари сеуште без Клеј Томпсон – Познато е кога се враќа шутерот на НБА терените!

И покрај предвидувањата дека американскиот кошаркар Клеј Томпсон би можел да се врати на кошаркарските терени…

ВИДЕО: Верувале или не, го промаши невозможното во фудбалот!

Неверојатна ситуација се случи на натпреварот помеѓу Пролетер и Нови Пазар во српската Супер лига. Домашниот…

ВИДЕО: Цел свет чекаше да го види ова – Буцкото од Кина ги покажа своите фудбалски квалитети!

Бизарна фудбалска приказна од Кина привлече големо внимание кај љубителите на спортот ширум светот. Еден богат…

ВИДЕО: Ова се вика ТРАГИЧАР – Доби нокаут со топка во глава, а потоа не свесен си даде бизарен автогол!

Јужноамериканскиот фудбал е посебен сам по себе, со многу контроверзни ситуации, а една таква ни доаѓа…

ФФМ набави 15.000 фудбалски топки, најголемата набавка досега целосно наменета за клубовите од МФЛ

Фудбалската федерација на Македонија ќе им донира и веќе е започната распределбата на вкупно 15.000 фудбалски…