(ВИДЕО) Излезе сам пред голманот, а потоа направи потег кој стана хит во светот!

Loading

Колку е моќен овој потег на овој фудбалер со име Хенок Теклаб!

фото: Printscreen

Излезе сам пред голманот, а потоа реши да направи нешто што ретко се гледа… Изведе финта со кој го „измами“ голманот и ја смести топката во празниот гол.

Погледнете ја оваа магија која ретко се гледа на фудбалските терени:

Сето ова се случи на натпреварот Минстер – Келн 2 во рамките на Четвртата лига на Германија (4:2). Теклаб одигра натпревар за паметење бидејќи постигнаа хет-трик.

За оној во 90+2. за минута ќе се зборува долго време. Можеби тој момент го прави ѕвезда овој фудбалер од Еритреја…