(ВИДЕО) Какво лудило! Играчите побегнаа на сред меч, а кога ќе видите зошто ќе ви стане јасно!

Loading

Фудбалерите на Тимок го совладаа тимот на Графичар во Заечар (1:0), и ја забележаа првата победа на домашен терен, по повеќе од половина година.

фото: Printscreen

Натпреварот го одбележа речиси неверојатен прекин кој траеше осум минути. Причината беше поројниот дожд поради кој сите играчи побегнаа во соблекувалната.

Погледнете во видеото како тоа изгледаше (хаосот почнува од 0.56):

Тимок повеќе од половина година се мачеше дома, губеше бодови, играјќи нерешено, но на крајот славеше со голот на Иван Божовиќ во продолжението во првиот дел од играта.