(ФОТО) Кој има најголеми, а кој најмали шанси за освојување на ЛШ оваа година – Ќе ве шокираат процентите!

Во петокот во Нион беше одржана ждрепката за четвртфиналето на Лигата на шампионите за оваа сезона.…

Се што треба да знаете за ждрепката од Лигата на шампионите – Останаа најдобрите осум!

Комплетирани се сите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите. Познато е и кои осум клубови…

(ВИДЕО) ХАОС во ЛШ, летаа шамари и боксови – Незадоволен навивач повторно нападна голман!

Дуелот од африканското издание на Лигата на шампионите меѓу Атлетико Петролас Луанда и Видад Казабланка го…

Поради скандалозната изјава Рамос ја заврши кариерата во ПСЖ – Навивачите во шок!

Тешко им падна на многумина уште една неуспешна година за ПСЖ во Лигата на шампионите. Вложените…

ОДЛУКА ДЕНЕСКА – ПСЖ го менува французинот, а на тренерското место доаѓа германец?!

Фудбалерите на ПСЖ беа поразени од Баерн Минхен во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите…

Роналдо надминат и бесен – Меси му го одзеде она најважното во ЛШ!

Познато е дека рекордите на Кристијано Роналдо се најважни во неговата кариера откако го достигна врвното…

Започна новата сезона во Лигата на ракометните шампиони – Македонија првпат не е во елитата по 22 години!

Вечерва со мечевите од 1.коло стартуваше новата сезона 2022/23 во Лигата на ракометните шампиони. За жал…

(ВИДЕО) Потсетување на кои сѐ стадиони ќе се играат мечевите оваа сезона во Лигата на шампионите!

Крадците на неговиот роденден му однесоа сѐ додека ја победуваше Барселона во ЛШ!

Баерн Минхен забележа важна победа во Лигата на шампионите против Барселона (2:0) и продолжи со добрите…

(ВИДЕО) Сите пред ТВ екраните – Почнува новата сезона во ЛШ, со спектакли во Париз, Милано и Неапол!

Со натпреварите во Загреб и Дортмунд започна новата сезона 2022/23 во Лигата на шампионите. Динамо Загреб…

Дознајте кога и против кого би можел да игра РК Вардар во Лигата на шампионите!

Македонскиот ракометен шампион Вардар на 1 јули ќе ги дознае ривалите за претстојната сезона во ракометната…

(ВИДЕО) Мора во затвор! Тој беше стрелец на еден од најубавите голови во финалињата на ЛШ!

Поранешниот алжирски репрезентативец Рабах Маџер е осуден на шест месеци затвор. Судот пресуди дека Маџер погрешно…

ЛШ: Јунајтед и Ливерпул казнети од УЕФА – Познати се причините!

УЕФА го казни Манчестер Јунајтед со 10.000 евра, откако неговите навивачи фрлаа разни предмети кон тренерот…

(ВИДЕО) Одлуката очекувана – УЕФА ги прогласи најдобрите играчи на неделата во ЛШ, а еве кој е на врвот!

Фудбалерот на Реал, Карим Бензема е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите. Францускиот…

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Атлетико Мадрид – Познати се причините!

Европската фудбалска унија (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против Атлетико Мадрид, откако навивач на шпанскиот клуб направил…

(ВИДЕО) Кој ја пропушти денешната 1/4 финална ждрепка за ЛШ и ЛЕ? – Можност да ја погледнете во целост!