(ВИДЕО) Сите пред ТВ екраните – Почнува новата сезона во ЛШ, со спектакли во Париз, Милано и Неапол!

Loading

Со натпреварите во Загреб и Дортмунд започна новата сезона 2022/23 во Лигата на шампионите.

Динамо Загреб на Максимир го пречекува Челзи во групата Е. Гостите се големи фаворити, но не блескаат од почетокот на сезоната.

По голема драма загрепчани го освоија местото во ЛШ, а прашање е колку можат во пеколно тешката група.

Тука се и Салцбург и Милан, чиј натпревар е на програмата од 21 часот.

Во групата Г, Борусија Дортмунд го пречекува Копенхаген. Победата на популарните „милионери“ е очекувана, бидејќи Данците не играат добро на почетокот на сезоната.

Во вториот натпревар во едно од дербито на 1.коло, Севиља од 21 часот го пречекува Манчестер Сити.