Потоп на Јувентус – Нема да игра во ЛШ, но тоа не е најлошата вест, се чека УЕФА!

Јувентус беше казнет со 15 одземени бодови поради финансиски малверзации и „фризирање“ на своите книги, а…

ПРЕСВРТ – На Јувентус му се укинува казната и му се враќаат 15-те бода?!

Торинскиот фудбалски гигант Јувентус би можел да биде помилуван по драстичната казна од 15 поени во…

(ФОТО) Борис Бекер наскоро излегува од затвор – За празниците ќе биде со оваа убавица!

Борис Бекер многу брзо би можел да излезе од затвор и да ги помине новогодишните и…

Играше за Баерн Минхен, а сега го чека животна казна – Легендарниот фудбалер осуден на смрт!

Легендарниот ирански фудбалер Али Даеи (53) е осуден на смрт во својата татковина. Даеи беше осуден…

Нејмар заминува во затвор!? – Ѕвездата на ПСЖ и Бразил вмешан во милионска измама!

Еден од најдобрите светски фудбалери, кој е меѓу тројцата најпопуларни играчи во моментов, би можел да…

Го стигна реалноста – Овој српски клуб испадна од лигата поради долг од 5000 денари!

Фудбалскиот клуб Будуќност Ариље доживеа несекојдневна судбина. Тие се казнети со 9.500 динари поради одземање на…

Во какви нехумани услови претстојува Бекер во затвор – Обожувал јастог, а сега е осуден на месен нарезок!

Легендарниот Борис Бекер е осуден на две и пол години затвор, а таму веќе се соочува…

ФОТО: Лука Дончиќ имаше средба со полицијата – Наместо да добие казна се случи ова…

Во паузата помеѓу двете сезони, словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ имаше неочекувана средба со словенечката сообраќајна полиција.…

ВИДЕО: Откако го направи овој голем инцидент на сред трка, ФИА драстично го казни!

Меѓународната автомобилска федерација го казни италијанскиот возач Лука Корбери со забрана за учество во трка поради…

Од многу зборење сега се му се удри од глава – Каква казна доби францускиот тенисер?

Француската тениска федерација го казни контроверзниот Беноа Пер со забрана за учество на Олимписките игри во…

21 месец казна затвор за Лео Меси!

Лионел Меси е осуден на 21 месец затвор, за даночна измама, а освен тој осуден е…

100.000 илјади евра казна за фудбалскиот сојуз на Хрватска!

УЕФА го казни Фудбалскиот сојуз на Хрватска, парично со 100.000 евра, и со забраната на продажба…

Маскерано оди во затвор поради затајување данок!

Хавиер Маскерано доби затворска парична казна поради затајување данок. Фудбалерот на Барселона два пати беше обвинуван,…

Намалена казната на Фелипе Луис поради црвениот картон против Барселона

Лионел Меси мина без некоја посериозна повреда по грубиот и неспортски старт на Филипе Луис за време…

Манчини на ладење еден натпревар по исклучувањето на Сан Сиро!

Роберто Манчини заработи суспензија од еден натпревар од Дисциплинската комисија на Серија А, по исклучувањето на…

Реал и Атлетико ќе можат да купуваат играчи откако ФИФА им ја укина казната!

ФИФА jа укина суспензијата на мадридските клубови Реал и Атлетико, која им ја изрече поради кршењето…