Атлетико Мадрид и капитенот Габи заедно до 2018 година!

Капитенот на Атлетико Мадрид, Габи, ќе остане на Висенте Калдерон до 2018 година. Тој потврди продолжување…

Капитенот Џон Тери останува во Челзи и следната сезона!

И официјално, капитенот Џон Тери и во следната сезона ќе го носи дресот на премиерлигашот Челзи. Легендата…

Вејн Руни нема да го гледаме на терените 2 месеца поради потешка повреда!

Најдобриот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, ќе отсуствува од терените во следните два месеца откако…

Заминува и капитенот Џон Тери од Челзи!

Капитенот на Челзи, Џон Тери, по завршувањето на сезоната ќе го напушти „Стенфорд Бриџ“, откако клубот…

Како Македонија гласаше за наградата Златна топка 2015 на ФИФА!?

Меси по 5-ти пат е прогласен за најдобар фудбалер на светот во изборот на капитените на…

Нови проблеми за Ливерпул. Капитенот Хендерсон ќе паузира 2 месеци

Тимот на Ливерпул со две победи ја стартуваше новата сезона во Премиер лигата но оттогаш не…