ВИДЕО: Го платија 87 милиони евра, а поради него примија 4 гола – Цел свет се зафркава со капитенот на Јунајтед!

Loading

Манчестер Јунајтед претрпе убедлив пораз на гостувањето кај Лестер вчера со (4:2), а сите четири гола во мрежата на „Црвените ѓаволи“ одат на душа на стоперот и капитен Хари Мекгваер.

Јунајтед поведе со 1:0, по што следеше пресврт на Лестер. Мекгваер ја загуби топката на работ од шеснаесетникот и Тилеманс го израмни резултатот.

Кај вториот гол, не направија офсајд стапица и Дејк му донесе предност на домашниот тим.

Јунајтед израмни во продолжението, но сепак, следуваше нова грешка на Мекгваер. Беше неодлучен, не излезе навреме на Варди, што веднаш го казни искусниот напаѓач.

Во четвртиот гол, по паузата, тој заборави на Дејк, па Де Хеа по четврти пат мораше да ја извади топката од мрежата.

Играчот за кого Манчестер издвои неверојатни 87 милиони евра во 2019 година е предмет на потсмев на социјалните мрежи. Шегите за него го преплавија Твитер, а целиот Остров зуи за неговите грешки….