(ВИДЕО) Стадионот на великанот во очајна состојба – Фекалии на сите страни, навивачите во шок!

Култниот стадион на Манчестер Јунајтед, „Олд Трафорд“, со децении важи за еден од најдобрите и најубавите…

(ВИДЕО) Одеше бос до 12 години, а потоа комшијата му купи копачки и стана легенда на Јунајтед!

На денешен ден 24 февруари 1940 година е роден легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Денис Лоу.…

(ВИДЕО) Ја воодушеви публиката, но го разгори гневот на тренерот – Потегот на Антони уште се зборува и негативно се коментира!

Манчестер Јунајтед лесно се справи со молдавски Шериф, во петтото коло од Лига Европа, совладувајќи го…

Само што им тргна, отиде на продажба – Јунајтед бара нови сопственици, а од сумата боли глава!

Сопствениците на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, американското семејство Глејзер сакаат да го продадат клубот од „Олд…

(ВИДЕО) Се поголеми проблеми за Роналдо – Заврши во полициска станица!

Кристијано Роналдо, се појавил до полиција на Мерсисајд на покана да одговори на видеото на кое…

Тек сега ќе сака што побрзо да замине – Роналдо и Јунајтед шокирани и очајни во 1.коло од Премиер лигата!

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед и оваа сезона не ја започнаа на добар начин, на општо разочарување…

(ВИДЕО) ВРИЕ во Јунајтед! – Роналдо сменет против Рајо, замина од стадионот пред да заврши мечот!

Кики Роналдо одново го шокираше фудбалскиот свет по потегот кој го направи на пријателскиот меч против…

Навивачите во ШОК! – Кристијано доживеа нешто што никој не го очекуваше од Јунајтед!

Кристијано Роналдо, иако најави заминување од Манчестер Јунајтед, вечерва го започнува последниот контролен натпревар на „црвените…

Навивачите се опростуваат од Роналдо – На повидок е најшокантниот трансфер во историјата!

Португалецот Кристијано Роналдо се уште не е познато во кој клуб ќе игра следната година. Тој…

Дали ќе одекне нова бомба во фудбалска Европа? – Автомобил го откри следниот клуб на Кристијано!

Кристијано Роналдо наскоро би можел да го напушти Манчестер Јунајтед и кариерата да ја продолжи во…

Јунајтед повторно ја изненади фудбалската јавност – Го донесе данецот на Олд Трафорд!

Од клубот од „Олд Трафорд“ ни стигнува и официјална потврда дека данскиот фудбалер Кристијан Ериксен е…

(ФОТО) Навивачите на Јунајтед во шок! – Албанец доаѓа на голот на ,,Црвените Ѓаволи,,!

Томаш Стракоша е многу блиску и официјално да стане нов играч на Манчестер Јунајтед. Иако се…

(ФОТО) Го гледаше Новак на Вимблдон, но никој не го препозна – Славниот фудбалер ги остави сите во шок!

Легендарниот англиски фудбалер го следеше полуфиналето на Вимблдон. Славниот Англичанец ја виде победата на Џоковиќ над…

Се подготвува диктатура во Јунајтед – Ова се жестоките правила на новиот тренер!

Ерик тен Хаг го презеде Манчестер Јунајтед ова лето со задача да го оживее гигантот кој…

ЧАО ЈУНАЈТЕД! Ваква понуда не се одбива – Кавани заминува од Англија и се сели во Италија!

Италијанскиот фудбалски прволигаш Салернитана по секоја цена сака да го ангажира искусниот уругвајски голгетер Единсон Кавани.…

Британските медиуми децидни – Роналдо не заминува во Баерн, тој …

Кристијано Роналдо најверојатно ќе остане во Јунајтед и ќе се појави на подготовките за новата сезона…