(ФОТО) Го гледаше Новак на Вимблдон, но никој не го препозна – Славниот фудбалер ги остави сите во шок!

Loading

Легендарниот англиски фудбалер го следеше полуфиналето на Вимблдон.

Славниот Англичанец ја виде победата на Џоковиќ над Нори, но ретко кој можеше да сфати дека на трибините седи еден од најдобрите фудбалери на островот, член на Куќата на славните во Премиер лигата.

Тое беше верувале или не, Вејн Руни кој се здебелил до непрепознатливост!

Во текот на својата фудбалска кариера во Премиер лигата, Руни настапуваше за Евертон и Манчестер Јунајтед и е втор на листата на најдобри стрелци во историјата со 208 гола, со 491 настап во таа лига.

Кариерата ја започна во Евертон, а на 18 години се пресели на Олд Трафорд. Играше за Манчестер Јунајтед од 2004 до 2017 година и стана најдобар стрелец во историјата на клубот.

Вкупно освои 16 трофеи, вклучувајќи пет титули во Премиер лигата и една во Лигата на шампионите.

Руни моментално е менаџер на Дерби Каунти.