Рома тргнува по Клиши и Сања од Манчестер Сити

Италијанскиот фудбалски клуб Рома бара засилувања кои ќе пристигнат во тимот во текот на зимскиот преоден рок.

клиши-сања

Раководството на „волчицата“ е заинтересирано за ангажман на фудбалерите на Манчестер сити, Гаел Клиши и Бакари Сања.

Нивните договори со тимот од „Етихад“ истекуваат наредното лето.

клиши-сања1

Но тие немаат намера да ја продолжат соработката со овој премиерлигаш па поради тоа раководството на „граѓаните“ ќе се обиде да ги продаде во текот на зимата.