(ВИДЕО) Кога арапите се тепаат – Жестоката пресметка на трибините се пресели на теренот!

Loading

Неверојатни сцени беа видени вчера на натпреварот од шампионатот на Обединетите Арапски Емирати помеѓу Ал Вахда и Ал Аин.

фото: Printscreen/YouTube

На трибините дојде до брутална пресметка меѓу навивачите на овие екипи, а конфликтот потоа се прошири и на теренот.

Имаше навистина жестоки удари. Никој немаше милост кон противниците, а секако се беше снимено од камерата на стадионот.

Полицијата не можеше многу да направи. Навивачите го ’направија своето’, а за малку ќе избиеше уште поголем скандал поради тоа што и тие се обидоа да се пресметаат со играчите на теренот.

Сепак, некои се сопнуваа во кандурасот, традиционалните машки бели фустани …

Натпреварот заврши со победа на Ал Аин со резултат 1:0….