Столе Димитриевски на чекор од трансфер во големата Барселона!?

„Мундо Депортиво“ пренесува дека Барселона сака да се засили со македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски! Од…

(ВИДЕО) Го шокираше светот – Ова е најглупавиот потег во историјата на фудбалот!

Го имаме и најглупавиот потег во историјата на фудбалот…. Ако некогаш сте виделе нешто полудо од…

(ВИДЕО) Како навивачите на Милан го пречекаа Џиџи? – Се каеш ли сега Доларума!

Навивачите на Милан со денови најавуваа дека нивниот поранешен голман Џанлуиџи Донарума го чека „пеколен пречек“…

Ова е тажен ден за фудбалот – Буфон ја завршува кариерата!

Славниот италијански голман Џанлуиџи Буфон (45) реши да стави крај на својата блескава кариера. Како што…

Драма во Хрватска – Славниот голман Ван Дер Сар замина на одмор, а заврши во болница!

Легендарниот холандски голман Едвин Ван Дер Сар (52) итно бил префрлен со хеликоптер во болница во…

(ВИДЕО) Ова е најдобрата ракометна одбрана во историјата – Жива му ја фати и тоа со една рака!

Ракометарите на Гранољерс го совладаа Скендерборг Архус со 30:25 во реваншот од осминафиналето на Лига Европа…

(ВИДЕО) ХАОС во ЛШ, летаа шамари и боксови – Незадоволен навивач повторно нападна голман!

Дуелот од африканското издание на Лигата на шампионите меѓу Атлетико Петролас Луанда и Видад Казабланка го…

(ВИДЕО) Најлудиот автогол досега – Не знаеше дали да се смее или да плаче, а голманот …

На натпреварот помеѓу Шонан и Јокохама кој заврши 2:2, а дефанзивецот на гостите Такуја Вада постигна…

(ВИДЕО) Голем скандал во Лига Европа – Навивач излезе на терен и со тупаници го нападна голманот!

Голем инцидент се случи на мечот од осминафиналето од Лигата на Европа помеѓу ПСВ и Севиља.…

(ВИДЕО) Излезе сам пред голманот, а потоа направи потег кој стана хит во светот!

Колку е моќен овој потег на овој фудбалер со име Хенок Теклаб! Излезе сам пред голманот,…

(ВИДЕО) Им поклони гол и се фати за глава – Ваква голманска глупост не е видена одамна!

Глупоста на голманот скапо го чинеше Фрајбург и му донесе три бода на Дортмунд во Бундеслигата…

(ФОТО) Навивачите на Јунајтед во шок! – Албанец доаѓа на голот на ,,Црвените Ѓаволи,,!

Томаш Стракоша е многу блиску и официјално да стане нов играч на Манчестер Јунајтед. Иако се…

(ВИДЕО) Буфон се посрамоти за сите пари – Направи нестварна грешка која ја чинеше Парма пораз!

Иако влезе во 45-тата година од животот, Џанлуиџи Буфон се уште е активен. Легендарниот голман на…

(ВИДЕО) Лудило во Италија – Голман даде гол преку цел терен за победа во 91 минута!

Во фудбалска Италија е видена нереална сцена. Фудбалерите на Модена го совладаа Имолес со 2:1 во…

ВИДЕО: Легендарниот голман го промени личниот опис – Еве како изгледа денеска!

Еден од најомилените голмани во историјата на фудбалот Рене Игита реши да го промени личниот опис.…

ВИДЕО: НЕВЕРОЈАТНО – Има 88 години и се уште е на голот на овој клуб од Велс!

Фудбалот пишува прекрасни и неверојатни приказни, а од Велс доаѓа можеби една од најинтересните приказни во…