(ВИДЕО) Лудило во Италија – Голман даде гол преку цел терен за победа во 91 минута!

Loading

Во фудбалска Италија е видена нереална сцена.

Фудбалерите на Модена го совладаа Имолес со 2:1 во италијанската Серија Ц, а јунак на триумфот беше голманот Рикардо Гањо, кој во продолжението упати удар од работ на својот шеснаесетник и го совлада противничкиот голман.

Рикардо ја дегажираше топката, таа незгодно се одби, забрза, го измами голманот Имолезе и заврши во мрежата.

Со овој триумф Модена ја задржа лидерската позиција на табелата и со тоа направи огромен исчекор кон пласман во Серија Б.

Погледнете ја мајсторијата на голманот на Модена: