(ВИДЕО) Го шокираше светот – Ова е најглупавиот потег во историјата на фудбалот!

Loading

Го имаме и најглупавиот потег во историјата на фудбалот….

Ако некогаш сте виделе нешто полудо од ова – задолжително известете не (во коментар), но тешко дека постои.

Место на овој „спектакл“ е нисколигашот во Бразил и дуелот помеѓу Маранјан и Копа де Нордесте.

Имено, кога домашните водеа со 2:1 во 97. минута, фудбалер му пријде на својот голман кој ја спаси шансата, го гушнал и ја тапнал топката со рака!

Судијата кој стоеше во близина, се разбира, веднаш досуди пенал. Копа де Нодресте постигна гол и дојде до бод.

Погледнете ја оваа надреална ситуација: