Новак игра за 24-та титула и испишува историја! – Колку чини билет за финалето на Вимблдон?

Финалето на овогодинешниот Вимблдон ќе го играат двајцата најдобри во светот, а Новак  ќе се обиде…

Обложувалниците си го кажаа своето – Кој е фаворит за освојување на Вимблдон?!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ и Шпанецот Карлос Алкараз утре од 15 часот ќе играат во финалето…

(ВИДЕО) Киргиос: Новак ќе освои 30 грен слем титули, но само јас можам да го победам на Вимблдон!

Со неодамнешната победа на Ролан Гарос, Новак Џоковиќ стана рекордер по бројот на освоени Грен слем…

Кој е мистериозниот шпанец покрај Новак? – Заедно се во Белград, а новинарите ги чекаа поради нивниот тенис!

Новак Џоковиќ оваа среда во Белград закажа обраќање до јавноста, а откако новинарите се собраа на…

Од оваа сума ќе ви се заврти во глава – Еве колку пари заработи Новак по освојување на Австралија Опен!

Српскиот ас Новак Џоковиќ денеска направи голем подвиг откако по 10-ти пат во својата величествена кариера…

По 20 години владеење на големата тројка во тенисот и се ближи крајот – Кој ги наследува?

Новак Џоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер доминираат во тенисот веќе две децении, но нивното време…

Тренерот на Надал откри голема тајна – Кога Федерер, Надал и Џоковиќ одат во пензија?

Карлос Моја, тренерот на Рафаел Надал, проговори за доминацијата на „големата тројка“. Шпанскиот тренер и некогаш…

(ФОТО) Слика која ги потресе навивачите на Новак – Што се случи со неговата рака?

На социјалните мрежи се појави фотографија која многу ги загрижи фановите на Новак Џоковиќ. Новак се…

(ВИДЕО+ФОТО) Влезете во собата на Стефан и Тара Џоковиќ – За нив постои само едно правило!

Децата на познатиот пар Јелена и Новак Џоковиќ растат како и сите други деца во Србија.…

ВИМБЛДОН останува без главните фаворити? – Џоковиќ и Надал биле во контакт со заразените Чилиќ и Беретини!

Шпанскиот тенисер тренираше на Централниот терен со Италијанецот Матео Беретини, кој денеска се повлече од Вимблдон…

(ВИДЕО) Убавицата му нанесе сериозни болки – 10 години од урнебесниот предизвик на Маша и Ноле кој го насмеа светот!

Поминаа точно 10 години од урнебесниот предизвик на Марија Шарапова и Новак Џоковиќ. Времето навистина брзо…

Познат е планот на Новак пред Вимблдон – Донесе неочекувана одлука!

Познат е планот на најдобриот тенисер во светот Новак Џоковиќ. Новак Џоковиќ нема да учествува на…

Надал откри – Пред мечот со Новак се слушнал со Федерер, а еве за што збореле!

Рафаел Надал го освои Ролан Гарос, на патот до титулата го совлада Новак Џоковиќ, а пред…

Како Надал го турна Новак во се поголема криза по освојувањето на Ролан Гарос!?

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го освои Ролан Гарос по 14-ти пат со победата во финалето над…

На Надал не му се верува – Има најдобар старт на сезоната, но за рекордот на Новак може да сонува!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го има најдобриот старт на сезоната во кариерата. По освојувањето на Акапулко,…

АО Финале: Што е помало зло за Новак? Било кој да победи го остава зад себе!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал во случај на победа ќе стане рекордер по бројот на освоени гренслем…