ЛШ: Денеска и утре се игра последното 6.коло. Дерби средбите во Лондон и Минхен (фото)

Денеска и утре се игра последното 6.коло фазата по групи во ЛШ. Четири екипи имаат обезбедено…

Големо и супер засилување за Баерн – Стигнува моторот во средината на теренот за 40 милиончиња! (видео+фото)

Баерн Минхен на големо се засилува за следната сезона и ги победи бројните конкуренти за ова…

Реал Мадрид и германецот Тони Крос заедно до 2022 година!

Германскиот репрезентивец Тони Крос го продолжи договорот со „краскиот клуб“ уште две сезони. На „Сантијаго Бернабеу“…

Составот на Германија за ЕУРО 2016

Селекторот на светскиот шампион Германија, Јоаким Лев го објави списокот на 27 фудбалери за претстојното Европско…

Баерн уште посилен следната сезона, Хумелс и Санчез потпишаа договори!

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд Матс Хумелс од следната сезона ќе го носи дресот на ривалот Баерн…

ЛШ вечерва го добива првиот финалист, Баерн го пречекува Атлетико!

Вечерва Лигата на шампионите ќе го добие првиот патник во големото финале кое се игра на…

Ноер останува во Баерн до 2021 година, погледнете колку ќе заработува со новиот договор!

Голманот на Германија и на Баерн Минхен, Мануер Ноер го продолжи договорот со тимот од Минхен до…

Баерн Минхен преку Вердер се избори за финале на германскиот куп

Со победата од 2-0 на Алијанц арената во Минхен, тимот на Баерн изборија пласман во финалето…

Нови мега пресметки вечерва во ЛШ… Атлетико ја пречекува Барселона, Баерн гостува кај Бенфика!

Во лигата на шампионите вечерва ќе бидат познати сите тимови кои ќе се пласираат во 1/2…

Барселона и Баерн Минхен со минимални победи во првите 1/4 финални средби од ЛШ

Во Лигата на шампионите се одиграа првите четвртфинални средби. До предност во првите дуели стигнаа фудбалерите…

Вечерва и утре, се играат првите 1/4 финални средби во Лигата на шампионите

Денеска и утре продолжуваат фудбалските возбудувања во Лигата на шампионите. Вечерва се играат првите четвртфинални натпревари…

Потврдено: Алаба останува во Баерн до 2021 година!

Фудбалерот на Баерн Минхен, Давид Алаба, го продолжи договорот со клубот до 2021 година. Австрискиот репрезентативец…

ЛШ: Барселона славеше во Лондон, реми во Торино!

Во лигата на шампионите се одиграа нови две средби од осминафиналето. Јувентус и Баерн во Торино одиграа…

Арјен Робен на излезни врати од Баерн Минхен!

Овој крилен играч на Баерн Минхен е на излезни врати од германскиот шампион поради се пократката…

Видео: Рибери се врати по 8 месеци пауза, Баерн загуби првпат сезонава!

Борусија Менхенгладбах им одржа вистинска лекција на фаворитите и лидери во германската Бундеслига тимот на Баерн…

Баерн Минхен му нуди нов договор на тренерот Пеп Гвардиола

Баерн Минхен му предложи нов, одличен договор на тренерот Пеп Гвардиола и директорот на клубот Румениге…