(ВИДЕО) Со нокаут ја заврши кариерата – Легендарниот ММА борец со 48 години замина во пензија!

Легендарниот 48-годишен новозеландски ММА борец, Марк Хант на свој начин со нокаут во последната професионална борба…

Ако го сакаат откритието од ЛШ, Барселона и Јунајтед ќе треба да си платат 120 милиони евра!

Барселона и Манчестер Јунајтед се заинтересирани за 21-годишниот играч од средниот ред на Бенфика, Енцо Фернандез,…

(ФОТО) Императорот конечно рипна во тавче – Се ожени со преубава фризерка која е 15 години помлада!

Легендарниот бразилски фудбалер Адријано, се ожени со 25-годишната фризерка Микаела Мескита. Иако церемонијата беше закажана за…

(ВИДЕО) Шумахер во големи проблеми – Синот на славниот шампион можеби повеќе нема да вози во Формула1!

Како што се наближува крајот на сезоната во Формула 1, се поочигледно е дека Мик Шумахер…

Како малолетен имаше однос со фотографката, а години потоа и текна да го тужи славниот и легендарен боксер!

Лори Гринкер, поранешната фотографка на Мајк Тајсон, во својата нова книга открила дека славниот боксер се…

(ФОТО) Историски резултати закитени со медали на македонските каратисти на СП во Турција!

На 12 -то Светско Првенство за Кадети, Јуниори и У21 во Карате – Македонија направи историски…

(ВИДЕО) Ја воодушеви публиката, но го разгори гневот на тренерот – Потегот на Антони уште се зборува и негативно се коментира!

Манчестер Јунајтед лесно се справи со молдавски Шериф, во петтото коло од Лига Европа, совладувајќи го…

(ВИДЕО) Како од шега со тежок деформитет испиша историја во фудбалот – Беше господар на играта, а почина како заборавен херој!

На денешен ден во 1933 година е роден еден од најдобрите бразилски и светски фудбалери –…

Овој суперкомпјутер пресмета кој ќе игра и победи во финалето на СП 2022 во Катар – Мечот ќе биде од епски размери!

Уште само 23 дена не делат од почетокот на 22-то Светското фудбалско првенство бво Катар 2022.…

(ВИДЕО) Денеска ,,Петро,, ќе славеше 58 години! – Најголемата љубов на Дражен го одведе до смрт со 160 км на час!

Легендарниот кошаркар Дражен Петровиќ на денешен ден ќе го прославеше својот 58 роденден, доколку неговиот живот…

(ВИДЕО) Овој судија ќе добие милиони поради својата грешка – Го призна голот со рака на Марадона на Мундијалот во 1986!

Топката со која Марадона го постигна веројатно најпознатиот гол во историјата на фудбалот ќе биде продадена…

Направи контроверзен тест и остана шокиран од резултатите – Газдата на УФЦ дозна уште колку години ќе живее!

Сопственокот на УФЦ, Дејна Вајт, направи контроверзен тест кој наводно предвидува уште колку години ви преостануваат…

Нејмар заминува во затвор!? – Ѕвездата на ПСЖ и Бразил вмешан во милионска измама!

Еден од најдобрите светски фудбалери, кој е меѓу тројцата најпопуларни играчи во моментов, би можел да…

(ВИДЕО) Замислија гол, а судијата го призна – Пола милион луѓе во шок по скандалозниот меч во Аргентина!

На фудбалските натпревари можеме да видиме различни ситуации, дури и најбизарни, а еден таков се случи…

ФОТО: Има милиони, вози трактор и чува овци – Еден од најдобрите тројкаши во НБА го сака селскиот живот!

Пеџа Стојаковиќ по завршувањето на кариерата избра помирен живот, се повлече од јавноста, а кога се…

Животот на Лео Меси – Роналдо и Џоковиќ се чудат, сака благо и скара, а ТВ не гледа!

Познато е дека е оженет, има три деца, а ова се дел од навиките и работите…