(ВИДЕО) Сите гледаа во неговата тетоважа кога се појави во арената!

Loading

Кошаркарите на Фенербахче гостуваат кај екипата на Партизан во 25. коло од Евролигата, а при загревањето на екипите вниманието на фоторепортерот го привлече тетоважата на асот на истанбулскиот великан.

фото: Starsport

Имено, Карсен Едвардс, поранешен НБА играч, на левата нога има тетоважа на поранешниот американски претседател Барак Обама.

Да потсетиме, овој натпревар е многу важен за Фенербахче од неколку причини. Избраниците на Димитрис Итудис ќе излезат на терен во целосно црни дресови во чест на настраданите од земјотресот во Турција, а бараат и континуирани резултати во текот на целата сезона.

Поради немилите настани имаа кратка пауза, па победа во Белград би им била многу важна.