ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: ШОК – И официјално, Мбапе заминува од ПСЖ!

Цела Франција и тимот на ПСЖ се во шок откако францускиот репрезентативец реши да си замине…

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – Саудијците гризат за уште еден хрват кој стана шампион во Лига Европа!

Неколку помали шпански медиуми, повеќето специјализирани за следење на Севиља, наведуваат дека Саудијците решиле да тргнат…

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – Проблем за Јунајтед, мислеа дека е готово со Хојлунд!?

Манчестер Јунајтед бара напаѓачки решенија и клубот сака Расмус Хојлунд да биде тој со кој ќе…

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – Челзи повторно троши милиони, а сега ја сака ѕвездата на Наполи!

По одличните игри во Лигата на шампионите и италијанското првенство, грузиецот Квича Кварацхелија од Наполи го…

(ВИДЕО) Зошто Бразил за прв пат играше со црни дресови? – Постои добра причина!

Фудбалската репрезентација на БРАЗИЛ вчера одигра пријателски натпревар со Гвинеја (4:1) во Барселона, а во првото…

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – Интер останува без пола состав, Џеко заминува во Турција!?

Босанскиот репрезентативец и член на Интер, Един Џеко (37) е многу блиску до преселба во турски…

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – Брозовиќ го напушта Интер!?

Барселона во зимскиот преоден рок се обиде да го доведе Марсело Брозовиќ (30) од Интер, но…

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – Бешикташ во пол позиција за играчот на Милан, Анте Ребиќ!

Бешикташ сака да ја доведе ѕвездата на Милан, хрватот Анте Ребиќ (29), објави турски ЈениСафак. Хрватскиот…

Емотивна порака до пријателот кој повеќе го нема – Ибра се сети на него ,, Возењето заврши, ми недостигаш,,

Легендарниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ на почетокот на месецот објави крај на кариерата, а сега поводот…

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – Ковачиќ од Челзи заминува во Манчестер Сити?

ЛЕТНИОТ преоден рок се уште не е официјално започнат, но трансферите веќе се одвиваат низ цела…

Кој ќе го суди утрешното финале на Лигата на нации меѓу Хрватска и Шпанија?

Третото издание на Лигата на нациите каде ќе се сретнат Хрватска и Шпанија се игра утре…

НЕВЕРОЈАТНО! Лука Модриќ одби понуда од 600 милиони евра! – Кој го сака хрватот на 37 години?

Капитенот на Хрватска Лука Модриќ ја одбил фантастичната понуда од 600 милиони евра од саудискиот клуб…

(ВИДЕО) Празник за очи – Жешката навивачка на Наполи го исполни ветувањето!

Фудбалерите на Наполи ја освоија првата шампионска титула на Италија по времето на Диего Марадона. Третата…

Милан ги отпиша овие напаѓачи за следната сезона – Веќе најдена е нивна замена!

Седумкратниот европски шампион, италијански МИЛАН летово ќе се ослободи од услугите на искусните напаѓачи Анте Ребиќ…

Пирло ќе се бара нова работа – Доби отказ од турскиот прволигаш!

Легендарниот играч на Милан, Андреа Пирло (44) доби отказ од турскиот прволигаш Карагумрук. „Ние им дозволивме на Андреа…

Потоп на Јувентус – Нема да игра во ЛШ, но тоа не е најлошата вест, се чека УЕФА!

Јувентус беше казнет со 15 одземени бодови поради финансиски малверзации и „фризирање“ на своите книги, а…