ХИТ на интернет – Како овој фан на Данска носи пиво и храна во рацете на трибината? (ВИДЕО)

Еден фан на Данска стана вистински хит на интернет откако собра најмногу пофалби по мечот со Русија во Копенхаген (4:1).

Објавено е видео со фотографии на кое се гледа како овој вешт обожавател оди по нагоре кон трибините, носејќи дури 12 чаши пиво и хот дог!

Ги нареди на три ката, а меѓу четири чаши на „горниот кат“ успеа да стави хот дог сендвичи.

Секоја чест мајсторе, вистински професионалец! Другите навивачи на трибината го придружуваа со аплауз.

Видеото со фотографии брзо се рашири низ интернет мрежите и стана популарен.

Погледнете како ги носете сите тие чаши пиво и плус храна…