Хирвонен се пензионира

Мико Хирвонен објави дека ќе ја завршува кариерата ва ВРЦ по 13 сезони поминати во ова…

Алонсо блиску до Мекларен

Двократниот светски шампион Фернандо Алонсо е пред заминување од Ферари иако има уште две години од…

Младиот Ериксон во Заубер

Маркус Ериксон се приклучува на Заубер во 2015 година една недела откако Катерхајм се откажа од…

Трката во САД низ статистика

Дури седум од натпреварувачите кои сега се натпреваруваат во првенството биле барем еден круг на чело…

Мото ГП: Валентино Роси најбрз во Австралија

Италијанскиот мотоциклист, ветеранот Валентино Роси, е победник на трката за ГН на Австралија во Мото ГП.…