Фановите мораат да знаат – Близок пријател на Шумахер откри нови детали за состојбата на Ф1 легендата!

Од неговата несреќа, Михаел Шумахер не го посетиле многу луѓе, освен неговото семејство. Еден од ретките…

Формула 1 повеќе никогаш нема да биде иста – Од 2026 стапуваат на сила нови правила!

Светскиот совет за моторни спортови на ФИА ги одобри новите правила за моторите во Формула 1…

(ВИДЕО) Направи нешто што цел свет му се восхитува, а неговите остатоци проба да ги украде мафијата!

На денешен ден 14-ти август во 1988 година почина Енцо Ферари, човекот кој создаде машина на…

(ФОТО) Михаел Шумахер беше во хеликоптерот – Корина донесе важна одлука!

Секојдневно пристигнуваат информации за состојбата со Михаел Шумахер, а сега се појави и веста дека неговата…

,,Секој ден ми недостига Михаел,, – Корина ја погодија емоциите, одржа срцепарателен говор и заплака!

На доделувањето на престижната „Државна награда“ што ја доделува Северна Рајна Вестфалија во Келн, беше видена…

Пријателот на Шумахер разоткри се – Секогаш гледаме заедно Формула 1!

Деновиве повторно се крена бура за здравствената состојба на легендарниот Михаел Шумахер, но сега пристигнуваат најшокантните…

(ВИДЕО) Пеколот на Хамилтон – Се молев трката што побрзо да заврши!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека поради големите болки во грбот што ги претрпел поради…

(ВИДЕО) Браќата Шумахер беа нераздвојни, а потоа се разделија – Ова е вистината за Михаел и Ралф Шумахер!

Легендарниот Михаел Шумахер според многумина е најголемиот Ф1 возач во историјата на овој спорт. Германската икона…

Хамилтон во проблеми поради новите правила – Му се заканува забрана за настап во Монако!

БРИТАНСКИОТ Формула 1 возач Луис Хамилтон на прес-конференција се пожали на новото правило на организацијата. Имено,…

(ВИДЕО) Формула 1 пред 28 години остана без најдобриот возач во историјата Аиртон Сена – Какво мислење имаат возачите за него

На денешен ден пред точно 28 години загина 34-годишниот бразилски Ф1 возач Аиртон Сена кој удри…

Хамилтон уште сега потпиша капитулација – Залудни беа извинувањата на Волф!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека отпаднал од трката за шампионската титула во Формула 1,…

(ВИДЕО) Голем скандал во САД – Се степаа возачи по трката во НАСКАР, летаа боксови на сите страни!

Голем скандал се случи по една Наскар трка во САД. Имено, двајца возачи на овој многу…

(ВИДЕО) Целата земја е во паника – Под знак прашалник одржувањето на Ф1 трката овој викенд!

Челниците на Формула 1 посветуваат посебно внимание на ситуацијата во Саудиска Арабија откако градот Џеда, кој…

Стартот на новата сезона во Ф1 ќе биде многу чуден – На првата трка ќе го нема 4-ниот светски шампион!

Возачот на Астон Мартин, Себастијан Фетел, ќе го пропушти почетокот на сезоната во Формула 1 поради…

Луис Хамилтон го промени името – Еве како во иднина ќе се вика 7-кратниот шампиони на Формула 1!

Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон (37) донесе важна одлука. Во сезоната 2022, тој ќе…

Алонсо ја даде својата прогноза – Неговото мислење ги изненади сите!

Ф1 возачот на Алпина, Фернандо Алонсо истакна дека тимот на Ферари за него оставил најдобар впечаток…