Барселона и Манчерстер Јунајтед добија големи казни од УЕФА!

УЕФА ги казни Барселона и Манчестер Јунајтед поради кршење на финансискиот фер-плеј. Казната за двата клуба…

Кој ќе го суди утрешното финале на Лигата на нации меѓу Хрватска и Шпанија?

Третото издание на Лигата на нациите каде ќе се сретнат Хрватска и Шпанија се игра утре…

РУСИЈА ја шокира УЕФА – Ја напушта Европа и ќе игра на друг контитент?!

Од почетокот на конфликтот во Украина, фудбалската репрезентација и клубовите од Русија, како и повеќето спортисти…

Чеферин е опкружен со агенти на КГБ, а русите одлучуваат за се – Англичаните удрија по УЕФА!

УЕФА ги „избрка“ руските клубови од своите натпреварувања поради војната во Украина. Не помогна ниту тужбата…

Пресуда која го потресе фудбалскиот свет – Сите чекаа казна за Блатер и Платини, но…

По седум години истрага – Сеп Блатер и Мишел Платини беа ослободени од Судот во Белинцона,…

УЕФА донесе уште посилни санкции за Русија и сите руски клубови!

УЕФА воведе нова мерка санкции против Фудбалскиот сојуз на Русија. Руската фудбалска репрезентација нема да учествува…

ЛШ: Јунајтед и Ливерпул казнети од УЕФА – Познати се причините!

УЕФА го казни Манчестер Јунајтед со 10.000 евра, откако неговите навивачи фрлаа разни предмети кон тренерот…

Англичаните во ШОК! – Стадионот на Ливерпул не исполнува едно правило на УЕФА

На крајот на следната година треба да дознаеме кој ќе биде организатор на следното Европско фудбалско…

УЕФА доби одврзани раце – Три гиганти пред исклучување од Лигата на шампионите!

Јувентус, Реал и Барселона се уште формално вклучени во создавањето на европската суперлига, која пред една…

(ВИДЕО) Одлуката очекувана – УЕФА ги прогласи најдобрите играчи на неделата во ЛШ, а еве кој е на врвот!

Фудбалерот на Реал, Карим Бензема е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите. Францускиот…

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Атлетико Мадрид – Познати се причините!

Европската фудбалска унија (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против Атлетико Мадрид, откако навивач на шпанскиот клуб направил…

МАКЕДОНИЈА оди на светско! ФИФА и УЕФА ќе ја дисквалификуваат Португалија?!

ФИФА и УЕФА ја разгледуваат можноста за дисквалификација на фудбалската репрезентација на Португалија! Ова ВЕСТ ја…

Забраната останува на сила – Баражот без Русија, Полска оди во финале!

Судот за спортска арбитража (CAS) ја потврди одлуката на ФИФА за забрана за учество на Русија…

УЕФА ја потврди одлуката – Ова е судбината на руските клубови!

На 28 февруари, УЕФА и ФИФА одлучија да ги суспендираат сите руски тимови од учество во…

УЕФА им го зема финалето на Русија од ЛШ, а сега се откажа и од главниот спонзор!

Европската куќа на фудбалот подготви уште една акција против Русија. УЕФА е подготвена да се откаже…

Политиката ги диктира условите во спортот – Дали Русија ќе остане без финалето од ЛШ?

Актуелната политичка ситуација може да се одрази и на фудбалот. Финалето на Лигата на шампионите за…