Деновите на Роналдо во Јунајтед му се изброени – Тренерот повеќе не го сака во тимот!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг им порача на сопствениците на клубот од „Олд Трафорд“…

Го платија 115 милиони евра, а сега повеќе не сметаат на него – Реал и Анчелоти кренаа раце од белгиецот!

Тренерот на Реал, Карло Анчелоти повеќе нема да смета на Еден Азар, пишува Марка од Мадрид…

(ВИДЕО) Ја воодушеви публиката, но го разгори гневот на тренерот – Потегот на Антони уште се зборува и негативно се коментира!

Манчестер Јунајтед лесно се справи со молдавски Шериф, во петтото коло од Лига Европа, совладувајќи го…

Тренерот на Надал откри голема тајна – Кога Федерер, Надал и Џоковиќ одат во пензија?

Карлос Моја, тренерот на Рафаел Надал, проговори за доминацијата на „големата тројка“. Шпанскиот тренер и некогаш…

Иванишевиќ ексклузивно откри и го шокираше светот – Новак оди на 30 гренслем титули!

Според хрватскиот тениски стручњак, и тренер на Новак Џоковиќ, тој не е ни близу до пензија……

(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ со Јелена Антиќ – Имаше одлично деби како селектор, идол и е Коби и си го оствари својот кошаркарски сон!

Таа е моментално кошаркарка на КК БАСКЕТ КАМ од Македонска Каменица, поранешна репрезентативка на Македонија, а…

ХИТ приказна – Дали е можно, Стеф Кари можеше да заврши во Полска наместо во НБА?!

Стеф Кари, нов кошаркар на Анвил од Вроцлав. Можете ли да замислите такво нешто? Веројатно и…

Се појавија докази дека местеле натпревари – Не се обложувајте на овие тенисери од топ 50!

Германски ЗДФ објави сторија за можен скандал на АТП турнејата во која се вклучени русинот Аслан…

Вејн Руни му кажа збогум на островото и замина преку барата – Си најде нов Јунајтед клуб од МЛС лигата!

Поранешниот англиски фудбалер и напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни ќе стане тренер на МЛС клубот…

Судбината на Кристијано Роналдо ги шокираше љубителите на фудбалот – Малку кој го очекуваше ова!

Стигна јасна порака од новиот тренер на Црвените Ѓаволи, Ерик Тен Хаг поврзната со судбината на…

Каква чистка се спрема во ПСЖ – На продажба дури 11 играчи!

Новиот тренер на ПСЖ, Кристоф Галтие, изјави дека е неопходно да се намали бројот на играчи…

ГОТОВО Е! – ПСЖ има нов тренер, а многумина ќе се изненадат од изборот!

Кристоф Галтије ќе биде нов тренер на ПСЖ, тврди доверливиот италијански новинар Фабрицио Романо. Францускиот фудбалски…

По авантурата во Јувентус, Пирло замина од Италија и си најде нова работа!

Прославениот италијански репрезентативец и поранешен играч на Милан, Интер и Јувентус ја продолжува тренерската кариера и тоа…

БОМБА од ПАРИЗ – ПСЖ го носи легендарниот тренер кој оваа сезона освои нов евро трофеј!

Неофицијално од Париз ни стигнува една сензационална вест кога станува збор за новиот фудбалски шампион на…

Почна метлата во ПСЖ – Леонардо прв ги пакува куферите, а се знае кој е следниот!

Еден потпис предизвика невидени превирања во светот на фудбалот. Еден од најдобрите светски фудбалери, младиот Французин…

Тренерот на ПСЖ ги разреши сите дилеми – Во кој клуб Мбапе ќе игра следната сезона?!

Уште една сезона без трофејот во Лигата на шампионите навестува нови промени на клупата и во…