ЛЕ: Кој против кого во 1/2 финалето – Можно ли е англиско финале?

Интересни 1/4 финални реванш средби се одиграа и оваа вечер во Лигата на Европа. Резултати:  Рома-Ајакс…

МЗТ Скопје ја започнува сезоната во АБА лигата и Еврокуп

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ги одработуваат последните тренинзи пред задутрешниот старт на АБА-лигата против Црвена…

Вардар ја доби Шкендија со 1-0 и е на чекор од нова титула во ПМФЛ

Се одиграа првите натпревари во плејофот и плејаутот во првата фудбалска лига на Македонија. Во дербито…

Нови мега пресметки вечерва во ЛШ… Атлетико ја пречекува Барселона, Баерн гостува кај Бенфика!

Во лигата на шампионите вечерва ќе бидат познати сите тимови кои ќе се пласираат во 1/2…

Видео: Фенербахче и ЦСКА поведоа со 1-0 против Реал и Ц.Ѕвезда!

Во кошаркарската Евролига започнаа натпреварите од 1/4 финалето каде веќе се одиграа две средби. ЦСКА Москва…

Г.Стејт го израмни рекордот на Чикаго од 72 победи, со триумф над ривалот Сан Антонио

Во НБА лигата се одиграа 9 средби. Во дербито на лигата Голден Стејт Вориорс го победи…

Разочарување, бламажа, уништени сонови, оставки, повлекувања…тоа е ракометна Македонија!

Ракометната репрезентација на Македонија со победа ги заврши настапите од олимписките квалификации. Конечно во 9-тиот меѓународен…

НБА: Далас, Индијана и Детроит поблиску до плејоф учество

Во НБА лигата се одиграа 8 средби. До победи во борба за плајофот стигнаа тимовите на…

ЛЕ 1/8 финале: Ливерпул подобар од Јунајтед, Дортмунд го збриша Тотенхем

Во Лигата на Европа се комплетираа првите средби од осминафиналето каде се одиграа 8 средби. Во…

Што не очекува вечерва во Лига Европа?

Во Лигата на Европа вечерва не очекуваа дури 15 реванш натпревари од 1/16 финалето. Прв осминафиналист стана…

Видео: Кливленд го испрати Коби со пораз, Бостон ги доби Клиперси по продолжение!

12 средби се одигра во НБА лигата. Лејкерси загубија во Кливленд со 120:111. Леброн Џејмс го…

Македонија договори две контролки со Бугарија и Словенија

Македонска фудбалска репрезентација на 29 март на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје ќе одигра пријателски…