ФФМ денеска одлучи каде и кога ќе се игра финалето на националниот куп

Финалниот натпревар од овогодишното издание на македонскиот фудбалски куп ќе се одигра на 19 мај на…

Реал Мадрид и Манчестер јунајтед вечерва ќе се борат за титулата во Супер купот – Кој е подобар во меѓусебните дуели? (видео+фото)

Фудбалските великаните вечерва на стадионот „Филип Втори“ во Скопје ќе се соочат по 13-ти пат на…

Кој е планот Б на УЕФА ако во Скопје вечерва биде над 32 степени? (фото)

Екстремно топлото време во Скопје им прави проблеми на организаторите на Супер куп натпреварот 2017, посебно…

Уште три дена до стартот на продажбата на билетите за Суперкупот на УЕФА во Скопје – Каде може да се пријавите? (фото)

Билетите за Суперкупот на УЕФА што ова лето на 8 август ќе се игра во Скопје…

Од Куманово, преку МЗТ Скопје, Урош Луковиќ потпиша во Партизан!

Довчерашниот играч на МЗТ Скопје, Урош Луковиќ, од следната сезона ќе го носи црно-белиот дрес на…

Новак Џоковиќ ќе игра во Скопје!

Новак Џоковиќ планира да игра егзибициски натпревари низ градовите од поранешна Југославија. Тој почна да зборува за…

ЛЕ: Работнички одигра нерешено 1-1 против Будуќност во првото квалификациско коло!

Фудбалерите на Работнички први ги отворија настапите на евро сцената од македонските претставници оваа сезона. Во…

Видео: Македонија им се врати брзо на поразите, на Филип 2, пораз од Иран!

Фудбалската репрезентација на Македонија е поразена е Иран со 3:1 во контролниот, пријатeлски меч одигран на…

Подолгата клупа клучна за пресврт победата на МЗТ Скопје против Работнички

Кошаркарите на МЗТ Скопје во СЦ Јане Сандански стигнаа до нова победа над својот градски и…

Видео: МЗТ Скопје ја декласира У.Олимпија за 5-та победа во АБА лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје во СЦ Јане Сандански конечно стигна до нова победа и одигра еден…

ВИДЕО: МЗТ Скопје загуби и од Тајфун со 68-62 за петти пораз по ред во АБА лигата

МЗТ Скопје никако да ја заврши серијата лоши резултати во АБА лигата и во 12.коло забележаа…

Втора победа на МЗТ Скопје во шампионатот на Македонија. Совладан Кожув со 72-66

Кошаркарскиот шампион на Македонија тимот на МЗТ Скопје Аеродром во СЦ Јане Сандански го победи Кожув…

МЗТ Скопје со прва гостинска победа во АБА лигата сезонава. Победена Сутјеска со 77-68!

Кошаркарите на МЗТ Скопје стигнаа до третата победа сезонава во АБА лигата во нивниот шести настап…