(ВИДЕО) ШТО СЕ СЛУЧУВА?! – Погба предвреме заминува во пензија, Роналдо суспендиран!

Францускиот репрезентативец Пол Погба е суспендиран на четири години поради допинг. Ова многу лесно може да…

(ВИДЕО) Се понервозен станува Роналдо во Ал Наср – Што се случува со Кристијано?!

Кристијано Роналдо го завршува вториот натпревар по ред со својот Ал Наср видно нервозен и нерасположен.…

(ВИДЕО+ФОТО) Роналдо со почасти со редок примерок на автомобил – Во светот има само 10 вакви!

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Кристијано Роналдо (37), кој настапува за Ал Наср од Саудиска…

(ВИДЕО) Кристијано за 14 милиони евра купува дворец во Ријад – Има олимписки базен, водопад ….

На интернет се појавија фотографии од нереалната палата во која Роналдо ќе живее со семејството во…

,,Кристијано се враќа во Европа,, – Ал Наср објави шокантни детали, а тренерот го потврди заминувањето!

Кристијано Роналдо наскоро би можел да го напушти Ал Наср и да се врати на Стариот…

Повторно одложено дебито на Роналдо за Ал Наср – Ова е датумот кога за првпат ќе заигра за новиот тим!

Дебито на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо за неговиот нов клуб Ал Наср се очекува на 22…

(ВИДЕО+ФОТО) Конечно е закажан можеби последниот дуел на Меси и Роналдо – Кога ќе го гледаме овој спектакл?

Кристијано Роналдо неодамна беше промовиран како ново засилување за Ал Наср, но нема да може да…

(ВИДЕО) Португалците со шокантно барање до ФИФА кое го обиколи светот!

Португалската фудбалска репрезентација се пласираше во осминафиналето на Светското првенство во Катар по победата од 2:0…

Деновите на Роналдо во Јунајтед му се изброени – Тренерот повеќе не го сака во тимот!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг им порача на сопствениците на клубот од „Олд Трафорд“…

Овој суперкомпјутер пресмета кој ќе игра и победи во финалето на СП 2022 во Катар – Мечот ќе биде од епски размери!

Уште само 23 дена не делат од почетокот на 22-то Светското фудбалско првенство бво Катар 2022.…

Роналдо надминат и бесен – Меси му го одзеде она најважното во ЛШ!

Познато е дека рекордите на Кристијано Роналдо се најважни во неговата кариера откако го достигна врвното…

(ВИДЕО) Се поголеми проблеми за Роналдо – Заврши во полициска станица!

Кристијано Роналдо, се појавил до полиција на Мерсисајд на покана да одговори на видеото на кое…

(ВИДЕО) ВРИЕ во Јунајтед! – Роналдо сменет против Рајо, замина од стадионот пред да заврши мечот!

Кики Роналдо одново го шокираше фудбалскиот свет по потегот кој го направи на пријателскиот меч против…

Навивачите во ШОК! – Кристијано доживеа нешто што никој не го очекуваше од Јунајтед!

Кристијано Роналдо, иако најави заминување од Манчестер Јунајтед, вечерва го започнува последниот контролен натпревар на „црвените…

Навивачите се опростуваат од Роналдо – На повидок е најшокантниот трансфер во историјата!

Португалецот Кристијано Роналдо се уште не е познато во кој клуб ќе игра следната година. Тој…

(ВИДЕО) Реал Мадрид има само една фудбалска легенда – Дури ни Роналдо не успеа да го надмине!

Станува збор за легендарниот фудбалер и икона на Реал Мадрид, аргентинецот Алфредо ди Стефано. Ди Стефано…