Со 59 голови во сезоната Луис Суарез по втор пат ја доби Златната копачка на Европа

Уругвајскиот голгетер Луис Суарез минатата сезона имаше неверојатна голеада во дресот на Барселона. Да бидеш најдобар…

Примера: Сите голови од 9.коло во Ла Лига

Гризман најдобар стрелец, Симеоне тренер, Атлетико ги собра сите награди од Примера!

Најдобриот стрелец во Примера Антоан Гризман и тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне се прогласени за…

Видео: Сите голови од 8.коло во Шпанската примера

Доколку не работи линкот кликнете на WATCH ON YOUTUBE!

Видео: Ова се сите голови од 7.коло во Шпанската примера

Кликнете на Watch on YOUTUBE!

Видео: Ова се сите голови од 6.коло во Шпанската примера!

Примера започнува на 20 август, а првото Ел Класико е на 3 или 4 декември!

Една од најдобрите, ако не и најдобрата фудбалска лига во светот, шпанската примера лига го објави…

Барса шокирана на Ноу Камп од Валенсија, драмата во Примера продолжува!

Во Шпанската примера допрва започнуваа возбудувањата на 5 кола до крајот на првенството. Најголемото изненадување го…

2 април е денот кога ќе се игра новото Ел Класико во Шпанија!

Тимот на Барселона е 12 поени пред Реал Мадрид на табелата во шпанското првенство. Така со…

Видео: Барселона со пресврт ја победи Севиља со 2-1 и зголеми на +8 од Атлетико!

Во Шпанија, Барселона продолжи со серијата победи и на дерби дуелот против Севиља на „Ноу Камп“.…

Шпанија: Најдоброто од 26.коло во Примера!

Погледнете ги сите голови од 26.коло во Шпанската примера лига…

Видео: Барселона со 3-1 го победи нагости Хихон и избега на +6 од Атлетико!

Барселона го одигра заостанатиот меч против Хихон кој беше одложен поради нивниот настап на Светското клубско…

Меси полесно повреден, ќе го пропушти утрешниот дуел со Билбао!

Лионел Меси заработи полесна повреда која ја доби на натпреварот против Атлетик Билбао и нема да…

Видео: Атлетико Мадрид ја задржа челната позиција во Примера

Атлетико Мадрид не го дава врвот во Шпанската Примера лига, откако во последниот меч од 19.…

Шпанската Примера лига и понатаму е број 1 фудбалски шампионат во светот

Шпанската Примера останува најдобрата лига според Интернационалната федерација за фудбалската историја и статистика. Од актуелниот европски…

ВИДЕО: Без победник на дербито во Шпанија, Валенсија и Реал одиграа 2-2

Во Валенсија истоимената домашна екипа и Реал Мадрид одиграа реми со многу голови 2-2. Гостите од…