Видео: Атлетико Мадрид ја задржа челната позиција во Примера

Атлетико Мадрид не го дава врвот во Шпанската Примера лига, откако во последниот меч од 19. коло ја совлада Селта Виго нагости со 2:0.

cel-atl1

Првото полувреме заврши без голови 0-0, а во вториот дел во 49 минута по едно двојното проигрување меѓу Гризман и Вието овој првиот постигна гол за водство на Атлетико од 1-0, додека конечниот резултат го постави Караско во 80-тата минута.

На табелата, Атлетико Мадрид е на врвот со 44 бода и натпревар повеќе од Барселона која има 42, додека Реал Мадрид е трет со 40 бода.

Инсерти од натпреварот Селта Виго – Атлетико Мадрид…