По 65 гренслема по ред, Федерер го откажа учеството на Роланд Гарос!

На неколку дена пред стартот на вториот тениски гренслем турнир Роланд Гарос се случија неколку откажувања…

Реал Мадрид без Марсело, Бејл, Пепе и Модриќ против Рома во ЛШ!

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, се соочува со големи проблеми пред продолжувањето на настапите на…

Вики Азаренка освои турнир по 2,5 години пауза, а во Бризбејн по 7 години

Викторија Азаренка од Белорусија е победничка на првиот ВТА турнир во 2016 година, откако успеа да…

Нејмар и Меси спремни за финалниот дуел со Ривер Плата

Лионел Меси и Нејмар ќе му бидат на располагање на тренерот Луис Енрика за финалниот натпревар…