(ВИДЕО) Дојде крајот и за Надал – Со шокантната изјави ги расплака фановите!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на прес-конференција соопшти дека следната 2024 година ќе ја заврши кариерата, објави…

Дали е ова почеток на крајот на Надал? – Навивачите загрижени и во солзи!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал нема играно од Австралија опен, го пропушти Мастерсот во Монте Карло, нема…

Кратко траеше пензијата на популарниот ДелПо – Меси и момците ме вратија на терен!

Пензионираниот аргентински тенисер Хуан Мартин Дел Потро, некогаш третиот тенисер во светот, уште еднаш навести дека…

Рафаел Надал донесе важна одлука – Каде шпанецот планира да му се врати на тенисот?!

Рафаел Надал нема играно од Австралија опен, каде веќе беше елиминиран во второто коло од Мекензи…

Никако да заигра за торинскиот клуб – Погба сега на излезна врата по новата повреда!

Фудбалерот на Јувентус, Пол Погба ќе отсуствува од терените три недели, поради повреда на бутниот мускул,…

(ВИДЕО) Момент кој никој не го виде на англиското дерби – Фан на Ливерпул повреди двајца играчи, Клоп збесна!

Ливерпул како никој досега го „демонтира“ Манчестер Јунајтед, а навивачите на „Енфилд“ беа сведоци на најголемото…

Нови проблеми за Бразил – По Нејмар и Данило им се повреди уште една ѕвезда во тимот!

„Кариоките“ обезбедија осминафинале на Мундијалот во Катар откако со 2-0 ја победија Србија. Дуелот против африканската…

(ВИДЕО) Надал си го разби носот и крвав лежеше на теренот – По ударот даде чудна изјава!

Рафаел Надал го совлада Фабио Фоњини (3:1) и го продолжи патот до трофејот на УС Опен,…

(ФОТО) Слика која ги потресе навивачите на Новак – Што се случи со неговата рака?

На социјалните мрежи се појави фотографија која многу ги загрижи фановите на Новак Џоковиќ. Новак се…

(ВИДЕО) Само неколку секунди му се доволно – Ибрахимовиќ повторно ги воодушеви EX-YU просторите!

Неодамна имаше операција на коленото и остана без договор, но не престанува да ги воодушевува своите…

(ВИДЕО) Оваа сцена го обиколи светот – Украинката седи повредена, а за гестот на русинката зборуваат сите!

На турнирот во Берлин руската тенисерка Дарија Касаткина со еден гест ја направи бесмислена војната која…

(ВИДЕО) Голема несреќа на велосипедска трка – Светскиот шампион сериозно повреден!

Тешка несреќа ја одбележа велосипедската трка Леж-Бастоње-Леж, кога тешко се повреди актуелниот светски шампион, Јулијан Алафилип.…

(ВИДЕО) Се огласи докторот на Рафа Надал – Не е добро!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се повреди во финалето на Индијан Велс каде беше поразен од Тејлор…

Провокаторот по 4 месеци пауза се врати на НБА терените и веднаш имаше порака за Јокиќ!

Кошаркарот на Мајами Маркиф Морис се врати на терените по подолга пауза по конфликтот со Никола…

Федерер не заминува во пензија – Објави кога се враќа на терените!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер, кој не се натпреварува осум месеци поради проблеми со коленото, денеска во…

ВИДЕО: Само во Бугарија – Играчот урлаше од болки, а вратата на брзата помош не сакаше да се отвори!

Бугарија е земја во Европската унија, но она што се виде на софиското дерби меѓу клубовите…