Чичарито стана нов играч на ,,чеканите – Вест Хем доби големо засилување во нападот (видео)

Мексиканецот Хавиер Хернандез или популарен како Чичарито. Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед потпиша со Вест Хем…

Летонскиот џин Кристопанс потпиша за РК Вардар!

Ракометниот клуб Вардар потпиша тригодишен договор со највисокиот играч во Лигата на шампионите, 213 сантиметри високиот…

Погба се врати од каде што започна, Јунајтед даде 105 милиони евра!

Манчестер Јунајтед го официјализираше трансферот на летото и преминот на Пол Погба од Јувентус во клубот…

Од Куманово, преку МЗТ Скопје, Урош Луковиќ потпиша во Партизан!

Довчерашниот играч на МЗТ Скопје, Урош Луковиќ, од следната сезона ќе го носи црно-белиот дрес на…

Бразилското чудо Јесус е новото засилување за Гвардиола и Манчестер Сити!

Младиот бразилски напаѓач Габриел Јесус е новото засилување на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити. Тој важи за…

Ѕвездата на Динамо Загрев Марко Пјаца 5 години во дресот на Јувентус!

Талентираниот 21-годишниот хрватскиот репрезентативец, Марко Пјаца е нов играч на Јувентус и во следните 5 години…

Голем успех за младиот хрват, Шариќ потпиша за Филаделфија 76!

Хрватскиот кошаркар Дарио Шариќ својата кошаркарска кариера ќе ја продолжи во НБА лигата, а неговиот ангажман…

Михајловиќ си со собра Љајиќ во Торино!

Српскиот репрезентативец Адем Љајиќ во новата сезона во Калчото ќе игра за Торино. Претседателот Урбано Каиро,…

Михтаријан е нов играч на Манчестер Јунајтед!

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед донесе уште едно ново име во своите редови. Станува збор за Хенрик Михтаријан…

Сити доби уште еден ,,граѓанин,, Нолито 4 години на Етихад!

Шпанскиот репрезентативец Нолито и официјално е новото засилување за англискиот премиерлигаш Манчестер сити. Тој потпиша четиригодишен договор…

Синиша Михајловиќ останува во Италија, потпиша со Торино!

Синиша Михајловиќ останува во Италија и од следната сезона ќе биде прв тренер на калчолигашот Торино.…

Капитенот Џон Тери останува во Челзи и следната сезона!

И официјално, капитенот Џон Тери и во следната сезона ќе го носи дресот на премиерлигашот Челзи. Легендата…

Ноер останува во Баерн до 2021 година, погледнете колку ќе заработува со новиот договор!

Голманот на Германија и на Баерн Минхен, Мануер Ноер го продолжи договорот со тимот од Минхен до…

Уште една голема фудбалска ѕвезда се пресели во Кина! Лавеци потпиша за Хебеи

Довчерашниот играч на ПСЖ, аргентинецот Езекил Лавеци е новото звучно име на фудбалот кој се пресели…

ЖРК Вардар извиси… Мехмедовиќ потпиша за Букурешт!

Мајда Мехмедовиќ која моментално игра за шампионот Будуќност го напушта црногорскиот првак по крајот на сезоната…