(ВИДЕО) Партизан пушта нова бомба – Во Белград доаѓа НБА шампионот во забивање!?

Американскиот НБА ас Теренс Рос потврди дека добил понуда од Партизан. Поранешниот осми пик на НБА…

Саудијците не застануваат со лудилото – Интер во проблеми, Лаутаро доби понуда која не се одбива!

Аргентинскиот фудбалер и член на Интер, Лаутаро Мартинез добил неверојатна понуда од неименуван клуб од Саудиска…

НЕВЕРОЈАТНО! Лука Модриќ одби понуда од 600 милиони евра! – Кој го сака хрватот на 37 години?

Капитенот на Хрватска Лука Модриќ ја одбил фантастичната понуда од 600 милиони евра од саудискиот клуб…

Хамилтон доби понуда која не се одбива – Британецот пред заминување од Мерцедес!?

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, добил неверојатна понуда од Ферари од 50 милиони…

Даваат 120 милиони за трагичарот на СП – Јунајтед подготвува мега трансфер!

Германски Билд денеска пишува дека Ајнтрахт од Франкфурт наскоро ќе добие официјална понуда од Манчестер Јунајтед…

ПСЖ го создава најсилниот тандем во историјата на фудбалот која ќе го потресе светот!?

Оваа информација ексклузивно ја пренесува Le Parisien, кој наведува дека агентот на Роналдо, Жорж Мендеш, инаку…

ЧАО ЈУНАЈТЕД! Ваква понуда не се одбива – Кавани заминува од Англија и се сели во Италија!

Италијанскиот фудбалски прволигаш Салернитана по секоја цена сака да го ангажира искусниот уругвајски голгетер Единсон Кавани.…

Прославениот УФЦ борец даде понуда за купување на Челзи – Следуваа урнебесни реакции!

Прославениот УФЦ борец Конор Мек Грегор на Твитер ја објави својата понуда за купување на Челзи…

Оваа афричка земја со понуда за Мајк Тајсон за интересна амбасадорска функција

Афричката земја, Малави, каде одгледувањето и трговијата со канабис за медицински цели е легално, официјално побара…

Зизу уште одмора по авантурата со Реал, но ако добие повик од овој клуб сигурно нема да ја одбие!

Зинедин Зидан се одмора по заминувањето од Реал Мадрид, она што е сигурно е дека нема…

Стигна првата конкретна понуда до Меси – Сега се е на Аргентинецот!

Лионел Меси и Барселона ја размрдаа фудбалската планета со разделбата, а „кајмакот“ сака да го собере…

Кутињо не мрда никаде – Ливерпул ја одби последната понуда на Барселона (фото)

Премиерлигашот Ливерпул ја одби понудата од 100 милиони евра што Барселона ја понуди за бразилецот Фелипе Кутињо.…

15 милиони евра дава Манчестер Јунајтед за Ибрахимовиќ за 1 година!

Манчестер Јунајтед понудил 15 милиони евра за едногодишен договор на Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот репрезентативец од 1.јули ќе биде…

Пола милијарда евра во кеш од Манчестер Ј. за Меси и Нејмар!?

Во Англија веста број еден денеска доаѓа од Манчестер каде Јунајтед има голем план во своите…

Баерн Минхен му нуди нов договор на тренерот Пеп Гвардиола

Баерн Минхен му предложи нов, одличен договор на тренерот Пеп Гвардиола и директорот на клубот Румениге…