Саудијците не застануваат со лудилото – Интер во проблеми, Лаутаро доби понуда која не се одбива!

Loading

Аргентинскиот фудбалер и член на Интер, Лаутаро Мартинез добил неверојатна понуда од неименуван клуб од Саудиска Арабија во висина од неверојатни 240 милиони евра!

фото: Luca Bruno/AP

Станува збор за четиригодишен договор со кој би заработил 60 милиони евра по сезона, доколку реши да ја прифати понудата. Секако, тука е и прашањето за неговиот сегашен клуб Интер, кој би добил одредена сума на обештетување.

Информацијата за понудата ја пренесе аргентинскиот новинар Цезар Луис Мерло, но исто така нагласи дека: 

„Лаутаро се уште не дал зелено светло и дека преговорите со италијанскиот тим се уште не се започнати“. 

Затоа, само во случај Аргентинецот да се согласи, тимот од Арабија ќе тргне во офанзива.

фото: ProShots

Сега има јасен избор, дали ќе одлучи да ги прифати парите што нема да му ги понуди ниту еден европски клуб, нли ќе остане во Интер и со тимот ќе учествува во Лигата на шампионите?

Многумина ги избраа парите, како Кристијано Роналдо, Карим Бензема, Сергеј Милинковиќ-Савиќ, Канте…