Баерн Минхен му нуди нов договор на тренерот Пеп Гвардиола

Loading

Баерн Минхен му предложи нов, одличен договор на тренерот Пеп Гвардиола и директорот на клубот Румениге е убеден дека шпанскиот стартег ќе стави потпис на истиот.

maxresdefault

Договорот на Гвардиола со Баерн Минхен истекува на крајот на сезоната и поради тоа неколку европски гигнати покажуваат голем интерес, пред се Манчестер Сити, но Румениге смета дека Пеп тешко ќе може да ја одбие понудата на Баварците.

Има одлична понуда на маса, која не може да се одбие лесно. Ќе имаме сериозен разговор со Пеп во наредните недели, па ќе видиме што ќе се случи.

pep-guardiola-800x450

Сакам повторно да ја освоиме Лигата на шампиони со Гвардиола на чело.

Гвардиола веќе трета сезона е на клупата на Баварците каде освои две шампионски титули во Бундес лигата, но два пати беше декласиран во полуфиналето од ЛШ.