Каде ќе заврши на крајот Лукаку? – Сега Рома е најблиску до трансфер!

Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку се чини дека ова лето повторно ќе го промени клубот. Лукаку се…

Мурињо му ја кажа суровата вистина на Озил во лице додека беа во Реал – Потоа меѓу нив се пукна!

Познатиот фудбалер Месут Озил неодамна одлучи да ги закачи копачките на клин и да замине во…

(ФОТО) Најголемата брука на Мурињо – Им дофрлаше на децата на мечот Рома-Лацио, родителите згрозени!

Жозе Мурињо секогаш ќе биде „Специјален“, но очигледно никогаш нема да биде „Господ“. Откако го доби…

Мурињо ги склопи коцките во Рома – Од ривалот ја донесе аргентинската ѕвезда која му го украде бројот на Тоти!

Аргентинецот ги изненади сите со тоа што реши да ја прифати понудата на Рома откако беше…

(ВИДЕО) Како Мурињо го понижуваше Златан – Сите на клупата се смееја, а тој беснееше од нервоза!

Жозе Мурињо е единствениот човек во историјата на фудбалот кој со два различни клуба ги освоил…

(ФОТО) Се појави шокантен мурал – Пеп и Мурињо како љубовници!

На музичкиот фестивал во Барселона откриен контроверзен мурал! Огромното уметничко дело ги прикажува Жозе Мурињо и…

Дали на повидок е нова трансфер бомба во Италија – Мурињо ја носи ѕвездата на Реал Мадрид!?

Жозе Мурињо сака значително да го засили тимот на Рома ова лето и следната сезона да…

БОМБА од ПАРИЗ – ПСЖ го носи легендарниот тренер кој оваа сезона освои нов евро трофеј!

Неофицијално од Париз ни стигнува една сензационална вест кога станува збор за новиот фудбалски шампион на…

(ВИДЕО) Само еден тренер беше вака доволно храбар и луд да збори со милијардерот Абрамович!

Рускиот милијардер Роман Абрамович поради пријателските односи со рускиот претседател Владимир Путин се најде под жесток…

На адреса на Мурињо стигна интересна покана – Оваа репрезентација го сака за селектор!

До интересна идеја овие денови дојдоа челниците на фудбалскиот сојуз на Нигерија. Амаја Пиник, првиот човек…

Жозе Мурињо ја засилува Рома во јануари – Доаѓа момчето кое беше големо засилување за Атлетико!

Жозе Мурињо, тренерот на Рома размислува за нови засилувања во јануарскиот преоден рок и тоа од…

Мурињо ја засилува Рома од Манчестер Јунајтед – Двајца дефанзивци во јануари доаѓаат во Рим!

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо планира да ја обнови соработката со двајца поранешни играчи. Португалецот сака…

ФОТО: ,,Специјалниот” е навистина посебен – Погледнете каде вечераше по победата на Рома!

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо ги воодушеви фудбалските фанови со својата објава на Инстаграм. Рома забележа…

ВИДЕО: Најтежок пораз во кариерата на Мурињо – Навивачите ги построија играчите по дебаклот во Норвешка!

Рома во првите две кола стигна до победи со гол разлика 8:1 на тие два меча,…

(ВИДЕО+ФОТО): Лудница во Рим – Пристигна Конор Мекгрегор и го сретна Мурињо!

Легендарниот ММА шампион и еден од најбогатите спортисти на планетата, Конор Мекгрегор, ужива во Рим. Мекгрегор…

Од досадно по досадно, големото дерби Ливерпул-Манчестер Ј. без победник и голови!

Требаше да биде големо и најголемо дерби на англискиот фудбал дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед…